Dieta, która zabija libido

Dieta, która zabija libido

Fot: Photogenica

Dieta może zwiększyć lub zmniejszyć libido. Wiesz, czego unikać, by być w dobrej formie?

Alkohol

Chociaż po alkoholu jesteś bardziej pewna siebie i śmiała, w rzeczywistości ten zwalnia funkcjonowanie centralnego systemu nerwowego i działa depresyjnie. Zamiast na przyjemności, organizm skupia się na przetworzeniu cukru z alkoholu.

Popcorn z mikrofali

Jeśli planujesz romantyczny wieczór filmowy, nie jedz popcornu z mikrofali. Naukowcy udowodnili, że związki chemiczne stosowane przy zamknięciu torby wpływają na obniżenie libido. Chodzi o kwasy perfluoroalkilowe, które zmniejszają produkcję plemników u mężczyzn i obniżają libido u kobiet.

Smażone jedzenie

Smażone, słone jedzenie zatrzymuje płyny w organizmie i może powodować wzdęcia. Przyspieszają poczucie zmęczenia, wywołują przygnębienie.

Ser żółty

Może i jest pyszny, negatywnie wpływa jednak na hormony u mężczyzn i kobiet. Obniża libido, wpływa na poziom testosteronu i estrogenu.

Napoje gazowane

Napój z wysoką zawartością cukru zwiększa stany lękowe i depresyjne,a wtedy trudno mieć ochotę na seks.

Płatki kukurydziane

John Harvey Kellogg, wynalazca płatków kukurydzianych, był znanym adwokatem abstynencji seksualnej. Chciał wynaleźć jedzenie, które poskromiłoby pragnienia seksualne. Dla pewności – dodaj do płatków miodu albo cynamonu.

Rośliny strączkowe

Mają oligosacharydy (trudne do strawienia węglowodany), które powodują gazy. Lepiej więc ich unikać w dzień randki.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.