Designerskie okulary BARNER

 

barnerbrand

fot. mat. prasowe

Trendy zmieniają się z każdym sezonem, a moda zaskakuje nas na każdym kroku. Istnieją jednak sprawdzone rozwiązania, po które sięgamy już od kilku lat. Wszystkie te, które łączą w sobie oryginalny design, przystępną cenę, a także świetnie dopasują się do każdej stylizacji. A gdyby jeszcze dodać do tego inne czynniki? Na przykład te służące naszemu zdrowiu?

Niebieskie światło

Choć jest niezbędne do prawidłowego widzenia, może jednocześnie negatywnie wpływać na oczy. Znane również jako światło widzialne o wysokiej energii (HEV), jest uznawane za jedną z przyczyn wielu problemów zdrowotnych. Emitowane ze świetlówek ledowych i jarzeniowych, a także urządzeń cyfrowych, towarzyszy nam niemalże na każdym kroku. Szczególnie niekorzystnie wpływa na wzrok w pomieszczeniach z ograniczonym dostępem promieni słonecznych. Mamy z nim styczność także we własnym domu. Przykładem mogą być telewizory LED, przed którymi chętnie spędzamy wieczory oglądając filmy. Możemy zaryzykować stwierdzenie, że nie sposób od niego uciec. Żyjemy przecież całkowicie otoczeni ekranami, spędzając średnio 9 godzin dziennie przed urządzeniami cyfrowymi. Emitują światło, które może  negatywnie wpływać na jakość snu, zaburzać wewnętrzny zegar ciała. Niebieski składnik może być również przyczyną bólu głowy, wrażliwości na światło oraz niewyraźnego widzenia spowodowanego cyfrowym zmęczeniem oczu.

Troska o zdrowie jest prosta i… modna!

Hiszpański producent, firma Barnerbrand, postanowiła stworzyć produkt, który nie tylko pomoże nam zwalczać konsekwencje długich godzin spędzonych przed ekranami urządzeń cyfrowych, ale także będzie świetnym uzupełnieniem każdej stylizacji. Oprawki, które idealnie dopasują się do każdego kształtu twarzy, w połączeniu ze szkłem chroniącym nasze oczy przed szkodliwym, niebieskim światłem, to duet, na który z pewnością należy zwrócić uwagę!

Polepszenie jakości naszego samopoczucia nie musi wiązać się z całkowitą zmianą naszych przyzwyczajeń. Po prostu wystarczy nosić okulary chroniące przed promieniami niebieskimi, choćby przez połowę dnia albo do pracy przy komputerze. Dzięki temu cieszyć się będziemy komfortem, lepszą koncentracją oraz świeżością bez zaczerwień i uczucia swędzących oczu.

Okulary świetnie sprawdzą się również dla osób z wadą wzroku korzystających z soczewek kontaktowych. Kolekcja „Chroma”, inspirowana designem prosto ze znanych dzielnic największych miast na świecie, została zaprezentowana w wielu wersjach kolorystycznych – dając możliwość tworzenia dziesiątek kombinacji.

okulary barnerbrand

fot. mat. prasowe

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.