Dermedic Linum Emolient

Dermedic

Dermedic Linum Emolient to preparat do ciała intensywnie natłuszczający, który mogą stosować osoby z bardzo suchą skórą skłonną do AZS. 

  • Łagodzi i minimalizuje 6 objawów chronicznie suchej i atopowej skóry, w tym świąd.  
  • Przywraca właściwe proporcje lipidów międzykomórkowych oraz prawidłową spoistość lipidowego płaszcza naskórka.
  • Odbudowuje jego barierowe warstwy ochronne chroniące przed drażniącym działaniem czynników zewnętrznych oraz przenikaniem alergenów, bakterii i grzybów.
  • Łagodzi stany zapalne i regeneruje mikrouszkodzenia skóry.
  • Minimalizuje objawy suchości skóry i AZS oraz ryzyko ich nawrotów.
  • Składniki aktywne: Kompleks Cicalinum, Masło Shea, Olej kakaowy, Super Hartolan, Witamina E, Gliceryna

Kosztuje ok. 46 zł/225 ml

Opinia:

Zimą moja atopowa skóra staje się bardzo wyczulona na zmiany temperatur, wyjątkowo nie służą jej ogrzewane pomieszczenia ani mroźne powietrze. Reaguje na nie pieczeniem i zaczerwienieniem, nadmiernym przesuszeniem, łuszczeniem i mikro pęknięciami skóry. Z natury sucha, o tej porze roku, skóra staje się jeszcze bardziej wymagająca. Najwięcej problemu sprawia mi skóra w okolicy szyi i twarzy – tu zaczerwienienia i podrażnienia są największe.

Preparat do ciała Dermedic Linum uspokaja ostry stan zapalny skóry. Konsystencja ułatwia aplikację, krem łatwo się rozprowadza. Najbardziej doceniam w Linum to, że jednocześnie nawilża i natłuszcza skórę. Eliminuje, przynajmniej na kilka godzin, uczucie dyskomfortu czy ściągnięcia. Pozostawia na skórze lekki film, ale to raczej przyjemne uczucie dla przesuszonej skóry, która czuje wtedy, że jest pod warstwą ochronną. Zapewne dzięki zawartości masła kakaowego oraz witaminy E preparat łagodzi stany zapalne i regeneruje mikrouszkodzenia. Na pewno pomoże mi przetrwać do wiosny, kiedy to zwykle stan mojej skóry wreszcie się poprawia.

Plus też  za duże opakowanie. Ja używam kremu głównie do smarowania szyi (2-3 razy dziennie), jak również twarzy (zwykle raz dziennie rano, przed wyjściem na dwór). Polecam ten emolient nie tylko atopowcom, ale każdemu, kogo skóra potrzebuje warstwy ochronnej i nawilżenia.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.