Dermedic Linum Emolient – krem do rąk

krem do dłoni Dermedic

Dermedic Linum Emolient, czyli regenerujący krem do rąk do skóry suchej i bardzo suchej. Polecany także do skóry atopowej. Zawiera olej lniany, alantoinę oraz witaminę E.

Olej lniany bogaty w Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe, Omega 3, Omega 6 i Omega 9 łagodzi mikrourazy naskórka oraz długotrwale go nawilża i odżywia. Alantoina łagodzi  i pomaga w regeneracji, a witamina E stymuluje aktywność enzymatyczną i pomaga w tworzeniu nowych komórek.

Opinia:

Krem jest w estetycznej tubce o pojemności 50 g. Jego zapach jest przyjemny: lekki i odświeżający. Po nałożeniu kremu na dłonie, początkowo jego konsystencja wydaje się jakby wodnista, śliska, ale nie lepka. Podczas wmasowywania, gdy zaczyna się wchłaniać, to wrażenie zanika. Krem zaczyna jakby gęstnieć. Po chwili na skórze wyczuwalny jest delikatny film. Regularnie stosowany kosmetyk Dermedic przynosi ulgę spierzchniętym dłoniom. Skóra rąk robi się miększa, gładsza i bardziej elastyczna. Prawdę mówiąc po posmarowaniu, a potem umyciu dłoni, film kremu nadal jest wyczuwalny. Nie czuje się suchości ani spierzchnięcia. Na pewno jest świetny do codziennej pielęgnacji. Nie wiem jednak, czy przyniósłby ulgę osobom z AZS, czyli poważniejszymi problemami skóry niż zwykła suchość skóry wywołana sprzątaniem czy myciem naczyń. Patrząc jednak na jego skład, wydaje się, że może być pomocny. Wartością kremu jest też fakt, że nie zawiera parabenów ani barwników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.