Depilacja laserowa – wszystko, co chciałbyś wiedzieć o tym zabiegu

depilacja laserowa

fot. mat.pras.

Depilacja laserowa zgromadziła swoje grono wielbicieli i my wiemy, dlaczego. Zastanawiasz się, czy poddać się temu zabiegowi? Oto kilka przydatnych informacji!

Dlaczego laser?

Depilacja laserowa jest propozycją przede wszystkim dla tych wszystkich, których zawiodły inne metody, a pragną pozbyć się owłosienia ze swojego ciała na stałe. Ta metoda przynosi bardzo długotrwałe efekty. Laser jest także odpowiednim narzędziem do depilacji bardziej delikatnych obszarów skóry, na przykład okolic bikini. Głowice lasera wyposażone są w odpowiednie mechanizmy chłodzenia, które znacznie zmniejszą odczucia bólowe, dlatego ta metoda staje się coraz bardziej popularna wśród pacjentów.

Przygotowanie do zabiegu

Przed zabiegiem nie należy narażać skóry na uszkodzenia. W dzień zabiegu należy powstrzymać się od aplikacji dezodorantów i substancji nawilżających (choć nasza skóra nie może być zbyt przesuszona, gdyż może to spowodować większe podrażnienia po zabiegu). Tydzień przed wizytą u kosmetologa należy powstrzymać się od nakładania czy przyjmowania wszelkiego typu substancji światłoczułych (na przykład witaminy A).

Włosy przez zabiegiem powinny być zgolone, jednak na pierwsze konsultacji w gabinecie medycyny estetycznej, lekarz powinien móc ocenić jakiego rodzaju i gęstości mamy zarost.

fot. mat.pras./źródło Unsplash

Jak wygląda cała procedura?

Całkiem prosto. Zabieg trwa kilka do kilkunastu minut, w zależności od wielkości obszaru skóry, na którym działamy. Lekarz przystępuje do działania i z pomocą specjalnej głowicy, zaczyna usuwać owłosienie.

Laser działa na prostej zasadzie. Wiązki światła wnikają do mieszka włosowego za pomocą melaniny, gdzie następnie go niszczą, zapobiegając ponownemu odrostowi. Dlatego właśnie zabieg ten u osób posiadających gęste i ciemne włosy, zazwyczaj sprawdza się lepiej. Z użyciem sprzętu najnowszej technologii, lasery radzą sobie jednak także z jaśniejszym owłosieniem.

Jak długo czeka się na efekty?

Na efekty nie trzeba czekać długo. Zazwyczaj już po pierwszym zabiegu możemy zauważyć różnicę. By jednak rezultat się utrzymał na dłużej, konieczne jest wykonanie serii zabiegów. Ich ilość uzależniona jest od potrzeb konkretnego pacjenta i zazwyczaj dochodzi do 8 zabiegów.

Później wykonuje się raz do roku zabieg utrwalający, którego zadaniem jest usunięcie pojawiających się pojedynczych włosków, które mogły zostać pominięte w trakcie terapii.

Bardzo chwali się metodę usuwania owłosienia laserem, właśnie za jej szybkie i długotrwałe efekty oraz za mniejsze odczucia bólowe, w porównaniu z usuwaniem włosów, na przykład, za pomocą wosku.

Po zabiegu

Po zabiegu ważnym jest, by unikać słońca. Okres ten trwa przez co najmniej 4 tygodnie. Jednak poza tym, możemy prowadzić całkowicie normalne życie – efekty uboczne praktycznie nie występują. Dlatego jest to dosyć bezpieczna metoda walki z owłosieniem, przeznaczona nie tylko dla pań, ale również dla panów.

Najważniejszymi przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu mogą być: choroby skórne, podrażnienia, choroby nowotworowe oraz ciąża i okres karmienia piersią.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.