Czym obdarować rodziców państwa młodych na weselu?

fot. mat.pras.

Ślub i wesele to ważne wydarzenie o charakterze uroczystości rodzinnej. Przeżywają je nie tylko sami zainteresowani – państwo młodzi, którym towarzyszy ogrom emocji związanych z rozpoczynaniem nowej, wspólnej drogi życia i zakładaniem rodziny. W tym wszystkim uczestniczą również rodzice młodych. Wiele par chce podziękować swoim rodzicom za trud włożony w wychowanie oraz za pomoc przy organizacji wesela. W jaki sposób można to zrobić?

Wzruszający moment

Kiedy orkiestra zagra pierwsze takty słynnej piosenki „Cudownych rodziców mam” Urszuli Sipińskiej, łezka kręci się w oku nie tylko państwu młodym i ich rodzicom, ale i wielu gościom. Bez wątpienia jest to bardzo wzruszający moment, godny zapamiętania. To symboliczna chwila podziękowań dla „cudownych” rodziców, którzy towarzyszyli państwu młodym od urodzenia, aż do dnia wesela. Państwo młodzi kończą pewien etap w swoim życiu i chcą podziękować za wieloletnie wychowanie.

Sama piosenka, grana na większości wesel w Polsce, jest tylko zwykle wstępem do obdarowania rodziców prezentami i przemowy państwa młodych, która może wyciskać łzy z oczu. To znakomita okazja do pokazania, że nasi rodzice są dla nas najważniejszymi osobami w życiu i nadal tak będzie w przyszłości. Przedstawiamy propozycje na 5 pięknych i wzruszających prezentów dla rodziców.

1. Album lub fotoksiążka ze zdjęciami

To prezent wywołujący wzruszenie, o charakterze pamiątkowym, który może być cenną rzeczą dla każdego rodzica. W fotoksiążce lub nieco bardziej tradycyjnym albumie możemy umieścić zdjęcia od narodzin państwa młodych, poprzez dzieciństwo, dorastanie, młodzieńczy bunt i pierwsze spotkanie z „drugą połówką”. Płynnie przechodzimy do zdjęć z czasów narzeczeństwa. Coraz częściej też przed ślubem młode pary zlecają wykonanie sesji zdjęciowej narzeczeńskiej, w pięknych okolicznościach przyrody, której wyniki mogą urozmaicić fotoalbum dla rodziców. Zdjęcia umieszczone w albumie czy fotoksiążce sprawią, że na twarzy rodziców na pewno zagości uśmiech. Warto dodać do każdej fotografii podpis w postaci daty wykonania zdjęcia czy śmiesznego komentarza. Wymaga to nieco zachodu, ale za to efekt będzie powalający.

2. Fotogadżety dla rodziców

Pamiątkowe fotografie pary młodej ze ślubu lub z sesji zaręczynowej mogą być głównym elementem projektu wykorzystanego na fotogadżet dla rodziców. Kubek, koszulki, poduszki, czy inne, podobne elementy do codziennego użytku są miłym, choć niedrogim podarunkiem, który wywoła uśmiech na twarzy.

3. Pamiątkowe dyplomy lub statuetki

Na własnym weselu możecie wcielić się w rolę Akademii Nagród Filmowych i wręczyć swoim rodzicom – swoim gwiazdom, pamiątkowe statuetki – Oscary w kategorii „Najlepszych Rodziców”. To ciekawa, zaskakująca i nieszablonowa forma podziękowań. Wraz ze statuetką można wręczyć im pamiątkowe dyplomy.

4. Voucher na wyjazd turystyczny

Przygotowania do wesela, w których aktywny udział zarówno fizyczny, jak i finansowy biorą zwykle rodzice pana i panny młodej, są wyczerpujące. Można zrekompensować rodzicom ten trud, wysyłając ich na kilka dni do SPA. Masaże, regeneracyjne zabiegi czy odświeżające kąpiele w połączeniu z możliwością wypoczynku w pięknym miejscu, to doskonały pomysł na podziękowania dla rodziców.

5. Kwiaty i kosze ze słodyczami lub alkoholem

Tradycyjnym prezentem dla rodziców z okazji wesela dzieci może być kosz z kwiatami zamówiony wcześniej w kwiaciarni i dostarczony na salę weselną, albo kosz ze słodkościami, kawą i dobrymi alkoholami. Wszystko zależy tutaj od kreatywności młodej pary. Na pewno taki gest spodoba się rodzicom.

Niezależnie od tego, czym w tym szczególnym dniu obdarujemy swoich rodziców, na pewno sama chwila podziękowań zostanie w ich pamięci na długi czas. Warto więc dobrze przemyśleć, jak ją zorganizujemy i przygotować wcześniej swoją mowę, aby podziękować rodzicom jak najpiękniej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.