Czy warto zdecydować się na dietę ketogeniczną?

odchudzanie

fot. mat. partnera/artykuł sponsorowany

Dieta ketogeniczna jest bezpieczna i spokojnie może być stosowana przez większość osób. Wyjątek stanowią jedynie cierpiący na cukrzycę, matki karmiące piersią oraz osoby z nadciśnieniem. W pozostałych przypadkach wybór tej diety będzie świetnym sposobem na spalenie zbędnego tłuszczu.

  1. Zalety diety ketogenicznej

  2. Najważniejsze efekty związane ze stosowaniem diety

Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje na temat tej bezpiecznej diety, dzięki czemu będziesz mógł poprawić swój stan zdrowia i w krótkim czasie zaobserwować utratę wagi.

Zalety diety ketogenicznej

U osób, które przeszły na dietę ketogeniczną dochodzi do pobierania energii ze spalania tłuszczu. Pozwala to obniżyć poziom insuliny oraz zmniejszyć uczucie głodu. Wiele osób przyznaje, że dzięki tego typu diecie czują się lepiej i mają więcej energii do działania. Jeżeli dieta ketogeniczna będzie stosowana zgodnie z zaleceniami, jest to również świetny wybór dla osób początkujących, które nie mają większego doświadczenia w odchudzaniu. Nawet jeżeli uważasz, że nie musisz się odchudzać, gdyż trzymasz prawidłową wagę, z pewnością docenisz możliwość cieszenia się lepszym zdrowiem oraz tym, że korzystając z diety każdego dnia będziesz miał większe ilości energii. Istotną zaletą jest również to, że przynosi ona efekty praktycznie w każdym przypadku. Nie musisz więc obawiać się rozczarowania, które w przypadku innych diet bywa bardzo zniechęcające do dalszych prób. Osoby, które były na diecie ketogenicznej nie zaobserwowały u siebie efektu jojo, dzięki czemu – o ile tylko będziesz pamiętał o zdrowym odżywianiu oraz ruchu – nie grozi ci powrót do początkowej wagi.

Najważniejsze efekty związane ze stosowaniem diety

W przypadku większości diet największym problemem jest głód, który stale towarzyszy odchudzaniu i prędzej czy później prowadzi do sięgnięcia po niewskazane produkty, co może negatywnie wpłynąć na ich skuteczność. Jeżeli natomiast chodzi o ketogeniczną dietę, tutaj takie problemy nie mają miejsca. W naturalny sposób obniża ona apetyt, a jednocześnie przez cały czas zapewnia uczucie sytości. Dzięki ograniczeniu ilości węglowodanów organizm w naturalny sposób może zrzucić dodatkowe kilogramy. Powiązana z dietą ketoza zapewnia stały dopływ ketonów do mózgu, co poprawia koncentrację oraz zwiększa możliwości umysłowe. Oprócz licznych opinii osób, które były na tej diecie i zaobserwowały świetne efekty, jej skuteczność potwierdzają również badania. Wynika z nich, że w porównaniu z dietami niskotłuszczowymi, osoba na diecie ketogenicznej w krótszym czasie osiągnie lepsze efekty i to bez zbędnych wyrzeczeń.

 

Artykuł sponsorowany

1 Comment

  • Kasia K. napisał(a):

    Hmmm, ten artykuł brzmi jak ucięty w połowie. Zabrakło mi chociaż kilku zdań na temat tego, czym jest ta dieta, na czym polega (chociaż z grubsza). Teraz właściwie nadal niewiele wiem. Jest szansa na uzupełnienie informacji?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.