Czy warto sięgnąć po odżywkę do włosów Extentioniste?

Czy warto sięgnąć po odżywkę do włosów Extentioniste?

fot. mat.pras./Fotolia

Na całym świecie spotyka się tysiące różnych rodzajów włosów. Każdy z nich pielęgnuje się nieco inaczej, co wynika ze zróżnicowanych potrzeb – włosy ze skłonnością do przetłuszczania się wymagają oczyszczenia, łamliwe – wzmocnienia, a suche i kruche – nawilżenia. Ratunku szukamy w różnego rodzaju kosmetykach, przy których wyborze kierujemy się najczęściej ceną i kolorem opakowania, nie wnikając w to, jakie składniki zawiera. Z tego powodu często skazujemy się na nieodpowiednią i nieprzynoszącą efektów pielęgnację, a w najgorszym wypadku na to, że taka pielęgnacja dodatkowo włosom zaszkodzi. Prawdziwy problem pojawia się w sytuacji, gdy mając włosy osłabione, marzymy o pięknych i długich – jak sobie poradzić w takim przypadku? Pomoże odżywka Extentioniste.

Odżywka Extentioniste – co to za produkt?

Odżywka Extentioniste to preparat, którego głównymi i najważniejszymi składnikami są kompleks Creatine R i kwas maleinowy. Creatine R to substancja łącząca w jedno kreatynę oraz ceramidy, co pozwala na szybsze wnikanie obydwu składników w głąb struktury włosa i przywrócenie jej stanu perfekcji. Dzięki temu włos naprawiany jest od środka, a to daje bardziej długotrwałe efekty. Kwas maleinowy z kolei to substancja umożliwiająca domknięcie łusek włosów, co wygładza je i przywraca im dawny blask. Kwas maleinowy, który zawiera odżywka Extentioniste, ma bardzo małe cząsteczki, których rozmiar umożliwia szybkie ich przenikanie do włosa. Sposób aplikacji preparatu jest bardzo prosty – wystarczy nanieść go na mokre, świeżo umyte włosy i delikatnie, ale dokładnie wmasować we wszystkie pasma. Odżywka powinna pozostać na włosach ok. 2 minut – po tym czasie należy nabrać na dłonie trochę wody, wmasować ją we włosy, a następnie dokładnie spłukać całość.

Czy warto?

Odżywka Extentioniste to produkt przeznaczony przede wszystkim dla włosów osłabionych i suchych. Widoczne rezultaty odżywka Extentioniste przynosi już po pierwszym zastosowaniu – pierwsze i najlepiej zauważalne jest to, że włosy lepiej i łatwiej się rozczesują, co chroni przed ich wyrywaniem. Formuła tego kosmetyku jest bardzo lekka, dlatego nie obciąża włosów i nie ujmuje im objętości. Stają się gładkie, sprężyste i mniej łamliwe, a oprócz tego są wzmocnione na całej długości – od nasady aż po końce. Dla najlepszych i najszybciej widocznych efektów warto zastosować również szampon i maskę z tej serii Kerastase, ponieważ składniki tych produktów zostały tak dobrane, aby wzajemnie się uzupełniać i tworzyć całość. Plusem jest też wygodne opakowanie odżywki – wygląda jak typowy krem do rąk, jednak jest o wiele bardziej eleganckie. Na uwagę zasługuje delikatny zapach produktu, który sprzyja relaksowi i budowaniu rytuałów pielęgnacyjnych w domowym zaciszu. Na pytanie, czy warto, jest tylko jedna odpowiedź – oczywiście!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.