Czy warto ćwiczyć Zumbę?

zumba

©Kzenon/Bank zdjęć Photogenica

Zumba to idealne rozwiązanie dla tych, którzy lubią dobrą zabawę. Łączy w sobie gorące, latynoskie kroki taneczne z tymi, które są typowe dla zajęć fitness. Nie ma tu miejsca na męczące powtórzenia. To doskonały sposób, aby zrzucić zbędne kilogramy. To zajęcia fitness dla każdego!

Inspiracja

Merengue, salsa, cumbia, flamenco, samba, taniec brzucha, cha-cha, rumba – to m.in. z tych tańców instruktorzy czepią inspirację przy opracowywaniu choreografii na zajęcia, więc o nudzie nie ma mowy! Mieszanka muzyki latynoskiej, indyjskiej i afrykańskich rytmów sprawi, że zapomnisz, że jesteś na treningu.

Zumba, ale jaka?

Jest kilka rodzajów zumby, ale do najpopularniejszych należą: zumba basic – podstawowy trening zumby; toning – połączenie zumby i treningu nakierowanego na rzeźbienie i wzmocnienie mięśni. Podczas tego rodzaju zumby wykonywane są również ćwiczenia z hantlami albo ciężarkami, które wypełnione są piaskiem (podczas potrząsania zamieniają się w grzechoczące instrumenty). Innym rodzajem zumby, przeznaczonym dla tych, którzy m.in. zmagają się z problemami z kręgosłupem i stawami, lub z innych przyczyn nie mogą brać udziału w tradycyjnym treningu – jest zumba gold. I oczywiście tak modna Zumba Aqua – ćwiczenia w wodzie. Połączenie aqua aerobicu i tanecznych kroków to świetna zabawa.

Same plusy

Zumba to rodzaj treningu typu cardio. Ćwiczenia utrzymywane są na umiarkowanym poziomie intensywności, co niesie za sobą kolejne plusy. M.in. zachodzi szereg procesów, które prowadzą do spalania tkanki tłuszczowej. Zajęcia wszechstronnie modelują ciało, ponieważ w czasie ćwiczeń pracują prawie wszystkie mięśnie. Jeśli chcesz lepiej poczuć się w swoim ciele, a nie lubisz żmudnych ćwiczeń – wybierz zumbę.

Podstawą jest odpowiednie obuwie. Co do reszty stroju – wybór jest dowolny, ważne, aby czuć się dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.