Czy skutki liposukcji są permanentne?

fot. mat.pras.

Coraz powszechniejsze jest zjawisko, pogoni za perfekcyjną sylwetką, w głównej mierze za sprawą obserwacji życia różnych celebrytów. Przez to nie każdy czuje się idealnie ze swoim ciałem, stąd popularny staje się zabieg liposukcji, umożliwiający pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Czy jednak permanentnie?

Efekt na całe życie?

Mimo że efekty liposukcji są właściwie natychmiastowe, nie oznacza to w żadnym razie, że po wykonanym zabiegu nie trzeba przejmować się już ciałem. Sprawa ma się wręcz zgoła inaczej. Liposukcja jest w pewnym sensie początkiem nowego życia, przykładającego większą odpowiedzialność do kwestii fizycznej. Co z tego, kiedy przez jakiś czas można mieć wymarzoną figurę, jeśli po kilku miesiącach wystąpi nawrót wagi przed operacją?

Liposukcja polega na redukcji tkanek tłuszczowych w miejscu, gdzie występuje ich nadmiar. Natomiast w pozostałych obszarach istnieje możliwość ponownego ich nagromadzenia, zakładając, że pacjent/pacjentka nie będą przestrzegać zbilansowanej diety, ani zaleceń dotyczących aktywności fizycznej. W przeciągu 365 dni komórka tłuszczowa w ciele człowieka jest w stanie znacznie się rozrosnąć. Odessanie tłuszczu z brzucha nie sprawi automatycznie, że zniknie on z nadbrzusza czy ramion. Zatem liposukcja jest w stanie wymodelować sylwetkę, lecz w żadnym razie nie można jej nazwać metodą na odchudzanie się. Elementarna jest zatem zmiana dotychczasowych, negatywnych nawyków zdrowotnych.

Koszt zabiegu liposukcji

Cena zabiegu usuwania tłuszczu jest w głównej mierze zależna od używanej techniki i miejsca, z którego będzie usuwany tłuszcz. Nie mniej ważny jest przy tym wybór gabinetu medycyny estetycznej. Warto przy tym zaznaczyć, że operacja ta jest znacznie tańsza za granicą, co nie oznacza, że w trakcie selekcji należy kierować się jedynie finansami. Wszystko z powodu ewentualnych przykrych powikłań, jakie może przynieść liposukcja. Zatem należy to robić u doświadczonych fachowców z nowoczesnym sprzętem.

Podsumowanie

Zbyt wiele osób zdaje się myśleć, że liposukcja jest ostatecznym remedium pozwalającym zamienić brzydkie kaczątko w łabędzia. W żadnym razie! Taka mentalność może doprowadzić do rozczarowania oraz utraty pieniędzy. Zdecydowanie się na odsysanie ma sens jedynie, kiedy wsparte będzie zmianą podejścia do swojego ciała. Tym bardziej, że nadmiar tłuszczu to często również problemy zdrowotne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.