Czy olej kokosowy na pewno jest dobry?

Czy olej kokosowy na pewno jest dobry?

Fot: max pixel

Pewna profesor z Harvardu nazwała niedawno olej kokosowy czystą trucizną…

Olej kokosowy to jeden z najczęściej kupowanych produktów ostatnich lat. Jego zwolennicy zapewniają, że jest zdrowy i ma niezwykłe właściwości pielęgnacyjne.

Z tezą wydaje się nie zgadzać wykładowca jednej z najlepszych uczelni na świecie. Profesor Karin Michaels, profesor z wydziału epidemiologii z uniwersytetu Harvard zelektryzowała świat urody swoim niedawnym wystąpieniem na uniwersytecie w niemieckiej miejscowości Fryburg. Według pani profesor, olej kokosowy jest bardzo niezdrowy. Jak podał Business Leader, pani profesor nazywała go też „czystą trucizną”, i dodała, że nie było żadnych badań, które dowiodłyby zalety kokosowego oleju. Przeciwnie, w 2017 roku amerykański związek chorób serca (American Heart Association) polecił uważać na spożycie oleju kokosowego, przypominając że wysoka zawartość nasyconych tłuszczy w oleju (nawet 96 procent!) znacząco zwiększa ryzyko rozwoju chorób serca.

Czy powinnaś więc go wyrzucić? Niekoniecznie – debata naukowa wśród największych umysłów tego świata wciąż się toczy. Potrzeba więcej badań. A na razie stosujmy go z umiarem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.