Cztery fakty o ślubie królewskim

Cztery fakty o ślubie królewskim

Fot: Photogenica

Szczegóły ceremonii pozostają tajemnicą, ale wiadomo już, że Harry i Meghan postanowili złamać kilka królewskich tradycji ślubnych.

Od ostatniego ślubu królewskiego minęło 7 lat. Ślub Williama i Kate śledziły miliony telewidzów, a sami Brytyjczycy hucznie bawili się na ulicach. Wygląda na to, że niebawem będą mieli podobną okazję do zabawy. 19 maja 2018 roku brytyjski książę Harry poślubi Meghan Markle. Królewski ślub jednej z najbardziej znanych rodzin budzi ogromne emocje. Kto zaprojektuje suknię Panny Młodej? Kto poprowadzi ją do ołtarza? Kto jest na liście gości? Harry i Meghan to obecnie jedna z najbardziej popularnych par na świecie. Ich ślub ma być połączeniem królewskiej tradycji i nowoczesności.

Miejsce

Większość par z rodziny królewskiej bierze ślub w londyńskim Westminster Abbey. Harry i Meghan powiedzą sobie „tak” w kaplicy św. Jerzego w zamku Windsor, ok. 50 km od Londynu. Tu brali ślub mniej eksponowani członkowie rodziny np.: kuzyn Harrego, Peter Phillips. „Windsor to wyjątkowe miejsce dla księcia Harrego i Panny Markle, gdzie w ostatnim roku spędzili bardzo dużo czasu. Są szczęśliwi, że to właśnie tutaj rozpoczną swoje nowe życie”, czytamy w oświadczeniu pałacu Kensington.

Data

Większość królewskich ślubów odbywa się w dniu pracy, a poddani królowej dostają wolny dzień (tzw. bank holiday), aby móc oglądać ceremonię. Tym razem Harry i Meghan wezmą ślub w sobotę. Wolnego dla pracujących w weekend niestety nie będzie. Zgodnie z zarządzeniem premier Theresy May otwarte mają być nawet banki.

Lista gości

Lista zaproszonych gości jest tajna, wiadomo jednak, że – ze względu na mniej miejsca – musiała zostać mocno okrojona. Plotki mówią, że na ślub wybierają się m.in. Elton John, Spice Girls, Victoria Beckham czy Serena Williams. W marcu 2018 pałac Kensington ogłosił jednak, że narzeczeni zaprosili też 2640 poddanych na tereny Windsor, aby mogli oni oglądać nowożeńców i ich gości idących do kościoła.

Procesja po ślubie

Zgodnie z tradycją, nowożeńcy z rodziny królewskiej po ślubie przechodzą określony dystans ulicami Londynu. Harry i Meghan rezygnują z tego zwyczaju, swój spacer ograniczą do terenów zamku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.