Czego nie zakładać do samolotu

Czego nie zakładać do samolotu

Fot: Photogenica

Jeśli chcesz uniknąć kontroli osobistej na lotnisku, powinnaś dobrze zaplanować swój strój na podróż.

1. Spódnice i sukienki maxi

Pasażerki w takich ubraniach są często kierowane na kontrolę osobistą, żeby celnicy mogli sprawdzić, czy nie kryją pod nimi zakazanych przedmiotów.

2. Wsuwki i spinki

Nawet niewielkie metalowe elementy mogą uruchomić w bramce alarm. To przedłuży przejście przez kontrolę. A spinki i tak będziesz musiała z włosów wyjąć. 

3. Spodnie bojówki

Bojówki mają dużo wygodnych, ale i zdradliwych kieszeni. Łatwo zapomnieć o rzeczach, które w nich są! Ty zapomnisz, ale ochrona lotniska na pewno to znajdzie. A jak podpadniesz ochronie, kto wie, czy nie wylądujesz na kontroli osobistej.

4. Za dużo biżuterii

Uwielbiasz mieć na sobie bransoletki, naszyjniki i pierścionki? W bramce na lotnisku biżuteria to tylko kłopoty. Będziesz musiała ją zdjąć, włożyć do kuwety, a potem znowu założyć, co może znacząco przedłużyć czas odprawy i zirytować czekających za tobą pasażerów.

5. Pasek

Podczas kontroli zawsze musisz zdjąć i założyć z powrotem pasek, co jest niewygodne i czasochłonne. Wybierz na drogę spodnie, które nie potrzebują paska.

6. Biustonosz z fiszbinami

W mediach społecznościowych znajdziesz wiele relacji osób, które przez fiszbiny w staniku zmuszone były do bardzo nieprzyjemnej kontroli osobistej. Lepiej załóż stanik sportowy!

 

Dodaj komentarz