Cud czy mistyfikacja? Reporterskie śledztwo na zlecenie Watykanu w zwiastunie „Tajemnicy objawienia”

Tajemnica objawienia

Fot: mat. pras.

Nowy film wielokrotnie nagradzanego Xaviera Gannoli w kinach od 24 sierpnia.

Przedstawiamy oficjalny polski zwiastun trzymającego w napięciu thrillera psychologicznego o poszukiwaniu prawdy. Jacques, reporter znanej gazety, dostaje niecodzienne zlecenie z samego Watykanu. Ma być jednym z członków komisji śledczej, która sprawdzi wiarygodność pogłosek o rzekomym objawieniu Matki Boskiej w małym miasteczku na południu Francji. Reporterskie śledztwo, fascynujący główny bohater i zagadka, której rozwiązanie wykracza daleko poza doczesność. Wszystko to w najnowszym, poruszającym filmie Xaviera Giannoli – zdobywcy Cezara, Złotej Palmy i Nagrody Specjalnej Festiwalu w Wenecji. W obsadzie produkcji wystąpiła plejada znakomitych francuskich aktorów, m.in.: nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej, laureat Cezara i Złotej Palmy – Vincent Lindon („Miara człowieka”), znany z hitów „Quantum of Solace” i „Uprowadzona” – Anatole Taubman oraz Patrick d’Assumçao („Śmierci Ludwika XIV”).

Jacques (Vincent Lindon), reporter znanej francuskiej gazety otrzymuje tajemniczy telefon z Watykanu. Wynika z niego, że w małym miasteczku na południu Francji mieszka 18-letnia dziewczyna, która utrzymuje, że przeżyła objawienie Matki Boskiej. Pogłoski o domniemanym cudzie rozchodzą się błyskawicznie i sprawiają, że na miejsce rzekomych objawień zaczynają przybywać tysiące pielgrzymów. Jacques, który prywatnie nie ma nic wspólnego ze światem wiary i kościoła, zgadza się być częścią komisji śledczej, mającej rzucić nowe światło na zdumiewające wydarzenia.

„Tajemnica objawienia” w kinach od 24 sierpnia

Gatunek: thriller, psychologiczny
Produkcja: Francja, 2018
Scenariusz i reżyseria: Xavier Giannoli („Niesamowita Marguerite”, „Początek”, „Superstar”, „Wywiad”)
Obsada: Vincent Lindon („Miara człowieka”, „Dla niej wszystko”, „Dziennik panny służącej”, „Witamy”, „Augustine”),Anatole Taubman („Quantum of Solace”, „ Uprowadzona”, „ Filary Ziemi”, „Dark”, „Captain America: Pierwsze starcie”),Patrick d’Assumçao („Naga Normandia”, „Nieznajomy nad jeziorem”, „Dzieciństwo”, „Śmierci Ludwika XIV”),Axelle Simon („Do zobaczenia w zaświatach”, „K.O.”), Sandrine Ferraro („Dziennik panny służącej”)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.