Converse x P.A.M.

fot. mat.pras.

Perks and Mini (P.A.M.) to marka streetwear’owa, założona w 2000 roku w Australii. Wyróżnia ją estetyka, która łączy kulturę uliczną ze sztuką, designem i użytecznością. Założyciele brandu stworzyli razem z Converse wyjątkową kolekcję, inspirowaną konsumentem z przyszłości.

Projektanci P.A.M. stawiają na wyraziste elementy graficzne i nie boją się eksperymentów. Misha Hollenbach i Shauna Toohey współzałożyciele marki, sięgnęli po Chuck’a 70, którego sylwetka od lat inspiruje współpracujących z Converse projektantów, pokazujących swoją wizję tego modelu. Chuck 70 w interpretacji P.A.M wyraża ideę „mutacji”, a także przedstawia szczególny kierunek twórczości, w którym najważniejsze są rozważania o przyszłości.

“Mutacja dotyczy ewolucji i idei tego, co ma nadejść. Jak mogłaby wyglądać przyszłość. Nie jest to sztywny ani osobliwy sposób myślenia. Jest otwartością na różnego rodzaju ruchy, ewolucję, zmianę. Musimy zaakceptować to, co ma nadejść i dostosować się” – wyjaśniają Hollenbach i Toohey.

Kolekcja Converse x P.A.M. wykorzystuje wszechstronność i międzykulturową adaptację sylwetki, która następowała przez dziesięciolecia. Wszystko po to, aby stworzyć buta, który łączy funkcjonalność ze światowymi trendami, pozwalając użytkownikowi na samodzielną adaptację i interpretację. Cholewka została wykonana z PrimaLoft® – materiału termicznego, opracowanego przez armię amerykańską w latach 80-tych i może być całkowicie zdjęta za pomocą zamka błyskawicznego. Ten zabieg to ukłon w stronę stylu i funkcjonalności, czyli tego co wyróżnia obie marki. Po rozpięciu zamka ukazuje się płócienna sylwetka wkładanego Chuck’a 70 z podwójnie brandowanym językiem i złotym panelem z nadrukiem nazwy konceptu, tj „mutation”.

W kolekcji znajduje się również t-shirt, longsleevei dwustronna bluza, posiadająca jednolitą przednia kieszeń i podwójny branding na kapturze..

Converse x P.A.M. jest dostępny od 19 stycznia w sklepie Converse w Złotych Tarasach w Warszawie oraz w krakowskim Sneakerstudio.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.