Co warto wiedzieć o usuwaniu tatuażu?

Co warto wiedzieć o usuwaniu tatuażu?

Fot: Shutterstock

Zrobiłaś sobie tatuaż, ale już ci się znudził? Na szczęście możesz bezpiecznie go usunąć. Wystarczy tylko trochę cierpliwości i sporo pieniędzy. Co powinnaś wiedzieć o usuwaniu tatuażu?

Tatuaż polega na wstrzyknięciu pigmentu w skórę właściwą. Wbrew powszechnie panującej opinii tatuaż możesz jednak usunąć. Wszystko jednak zależy od koloru, rodzaju tuszu i technologii użytej do jego usuwania.

Najlepszy jest laser

Najbardziej skuteczną metodą jest zabieg laserowy. Promień lasera wnika w skórę właściwą i rozbija tusz na bardzo małe drobinki, które wydalane są poprzez układ limfatyczny.

Szybsze usuwanie tatuażu zwiększa ryzyko blizn

Bezpieczne usunięcie tatuażu bez śladu musi zająć trochę czasu. Przyjmuje się, że taki proces wymaga 8-15 zabiegów. Między każdym z nich powinno minąć minimum 8 tygodni. Wszystko zależy oczywiście od rozmiaru tatuażu i rodzaju tuszu.

Tatuaże są różne

Najłatwiej usuniesz te wykonane czarnym tuszem. Kolory są bardziej wymagające. Zanim zaczniesz zabiegi, porozmawiaj ze specjalistą i ustal, jakie masz opcje, ile będziesz mieć zabiegów, jak długie powinnaś mieć przerwy między każdym z nich i jak powinnaś dbać o skórę pomiędzy każdym zabiegiem.

Usuwanie kosztuje

Dlatego warto wiedzieć, ile będziesz mieć zabiegów usuwania tatuażu. Jeden zabieg może kosztować od 100 do nawet kilkuset złotych i trzeba się przygotować na ten wydatek, bo najgorzej zatrzymać się w połowie drogi albo pójść do taniego partacza, który zlikwiduje tatuaż i zostawi szpecącą bliznę.

Co warto wiedzieć o usuwaniu tatuażu?

Fot: Shutterstock

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.