Co musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na zabieg depilacji laserowej?

Piękna i gładka skóra pozbawiona wszelkiego rodzaju niedoskonałości to bez wątpienia marzenie wszystkich kobiet, a także coraz częściej dbających o swój wygląd mężczyzn. Niestety natura nie wszystkich potraktowała łaskawie, dlatego mnóstwo osób ma problem ze zbyt obfitym owłosieniem na różnych partiach ciała. Są jednak na to sposoby, a bezpieczne i trwałe usuwanie zbędnego owłosienia jeszcze nigdy nie było tak proste. Służy do tego coraz bardziej popularna depilacja laserowa. Na czym polega ten zabieg? Jak się do niego odpowiednio przygotować? Dlaczego warto korzystać z usług profesjonalnych gabinetów?

Na czym polega depilacja laserowa

Zabieg ten pozwala stosunkowo bezboleśnie i przede wszystkim – na stałe pozbyć się niechcianych włosków. Warto jednak wiedzieć, że wymaga on cierpliwości nie należy do najtańszych. Jednakże regularne poddawanie się zabiegom usuwania zbędnego owłosienia gwarantuje pozbycie się problemu niemal w stu procentach. Na początku melanina zawarta w łodydze włosa pobiera z pełnej wiązki lasera trochę światła. Wówczas rozprasza pozyskaną w ten sposób energię do sąsiadujących z nią tkanek. Wysoka temperatura uszkadza wtedy mieszek włosowy oraz komórki biorące udział w kompleksowym procesie tworzenia nowego włosa, dzięki czemu zabieg jest trwały i prowadzi do całkowitego usunięcia owłosienia.

Przygotowanie do zabiegu

Trzeba wiedzieć, że do tego typu depilacji należy się odpowiednio przygotować. Takie przygotowania mogą potrwać nawet do miesiąca, dlatego najlepiej skonsultować się z kosmetyczką, która będzie wykonywała depilację, i omówić z nią szczegóły. Depilacja laserowa i jej efekty są najczęściej zależne od zdrowia danej osoby, jej koloru skóry i jakości włosów. Warto jednak pamiętać, że na pół roku przed zabiegiem trzeba zrezygnować z kuracji doustnej retinoidami, a na miesiąc przed planowaną depilacją zaprzestać usuwania włosów za pomocą depilatora czy wosku. Na kilka dni przed zabiegiem trzeba też koniecznie zrezygnować z opalania.

Samodzielnie czy w profesjonalnym gabinecie

Na rynku znajduje się obecnie bardzo dużo urządzeń przystosowanych do samodzielnego wykonywania depilacji. Zawsze jednak warto rozważyć, czy taki sprzęt jest bezpieczny dla skóry i atestowany. Nie zawsze niska cena idzie w parze z dobrą jakością. W przypadku renomowanych i profesjonalnych gabinetów kosmetycznych mamy zawsze do czynienia ze sprzętem wysokiej klasy, który jest bezpieczny zarówno dla pacjenta, jak i dla osoby, która wykonuje zabieg. W kwestii wyboru odpowiedniego miejsca do przeprowadzenia zabiegu warto także szukać porad na różnych forach dyskusyjnych lub ogłoszeniach. Jeśli zależy Ci na profesjonalnym i skutecznym usuwaniu włosków, to zapraszamy na depilację laserową do Gabinetu Kosmetyki Profesjonalnej Katarzyna Korab. Kosmetolog w tej placówce, w oparciu o doświadczenie, precyzyjnie wykona zabieg usuwania zbędnego owłosienia za pomocą specjalistycznych urządzeń. Warto tę kwestię wziąć pod uwagę, zanim zdecydujemy się na samodzielne usuwanie włosków.

Dla kogo zabieg depilacji laserowej

Zabieg depilacji laserowej polecany jest przede wszystkim osobom, u których po tych najbardziej tradycyjnych metodach depilacji, np. woskiem lub depilatorem, pojawiają się podrażnienia skóry choćby w postaci zapalenia mieszków włosowych. Warto wiedzieć, że profesjonalnie przeprowadzona depilacja laserowa nie jest bynajmniej tania, ale już po kilku zabiegach przeprowadzonych w odpowiednich odstępach czasu można mieć niemal pewność, że dodatkowe włoski nie pojawią się na ciele przez bardzo długi okres. Depilację laserową zaleca się zatem przede wszystkim osobom, które posiadają tendencję do wrastania włosów, a także do tworzenia stanów zapalnych, takich jak grudki czy krostki. Co ciekawe, depilacja za pomocą lasera nie tylko trwałe usuwa włoski, ale także leczy skórę. Bez wątpienia największą i najbardziej docenianą zaletą tego typu zabiegu jest niemal bezbolesne i trwałe usuwanie owłosienia z wybranych partii ciała. Zabieg ten oczywiście trzeba powtórzyć parę razy, ale już po zaledwie kilku sesjach można się cieszyć supergładką skórą przez wiele lat.

Przeciwwskazania

Warto pamiętać, że nie każdy może się poddać depilacji laserowej. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest bez wątpienia ciąża, opalenizna, przyjmowanie leków światłouczulających, różnego rodzaju infekcje wirusowe, grzybicze czy bakteryjne w miejscu wykonania depilacji, a także nowotwory i stosowanie doustne betakarotenu. W przypadku osób, które posiadają bardzo delikatne i jasne lub rude włosy depilacja laserowa jest zdecydowanie mniej skuteczna niż w przypadku osób o ciemnym i mocnym owłosieniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.