Co daje masaż lodem

fot. Interferie Sport Hotel Bornit

Regeneracja mięśni, poprawa jędrności skóry i zmniejszanie cellulitu to tylko niektóre efekty masażu lodem.

Specjalizuje się w nim Chillout SPA Interferie Sport Hotel Bornit w Szklarskiej Porębie. Sam zabieg to hit w salonach odnowy biologicznej i gabinetach rehabilitacji, który łączy w sobie walory lecznicze i regeneracyjne z poprawą kondycji skóry.

Masaż lodem ma bardzo szerokie zastosowanie. Jest on przede wszystkim krioterapeutyczny, działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie oraz wspomaga pracę serca i układu oddechowego. Ponadto idealnie redukuje tkankę tłuszczową, jest też efektywnym masażem sportowym – mówi Katarzyna Malaga-Michałowska, manager Chillout SPA.

Pogromca cellulitu

Niedotlenione i nieoczyszczone z toksyn komórki skóry poprzez kontakt z lodem stają się lepiej ukrwione, co przyczynia się do dalszej stymulacji mikrokrążenia. Lód wspomaga również odchudzanie dzięki pobudzaniu masowanych miejsc. To również rozwiązanie dla kobiet, które niedawno urodziły dziecko i pragną przywrócić rozciągniętej skórze elastyczność i zdrowy wygląd.

Idealna rehabilitacja

Zabieg ten jest także pomocny w leczeniu osób, które zmagają się z chorobą zwyrodnieniową stawów – dodaje Katarzyna Malaga-Michałowska. – Zimny lód wspomaga przepływ krwi żylnej w organizmie, co jest zbawienne dla osób z chorobami serca. Przyspieszenie metabolizmu zwiększa ilość krwi bogatej w tlen, a to z kolei redukuje następstwa chorób układu oddechowego. Zimny masaż pobudza też układ nerwowy i sprzyja głębokiej relaksacji.

Ulga i regeneracja dla mięśni

Lodowe masaże służą również zawodowym sportowcom i osobom aktywnym. Wpływają na powysiłkową odnowę mięśni, zmniejszają odczuwanie bólu i zapobiegają powstawaniu obrzęków. Poprzez kontrolowane oziębienie, hartują ciało, co zwiększa odporność całego organizmu. Metabolity wysiłku, nazywane popularnie kwasem mlekowym, zostają usunięte dzięki kontaktowi skóry z lodem, co szybko poprawia kondycję całego ciała. Masaż lodem zwiększa również ukrwienie tkanek okołostawowych, pozwalając na odpowiednie odżywienie stawów i szybki powrót do formy.

Mat. pras. Interferie Sport Hotel Bornit

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.