Chcesz obejrzeć prawdziwego Titanica?

Chcesz obejrzeć prawdziwego Titanica?

Fot: Pixabay

Już wkrótce każdy będzie mógł na własne oczy obejrzeć wrak Titanica najsłynniejszego statku świata. Zacznij tylko oszczędzać pieniądze!

Brytyjskie biuro podróży Bule Marble Travel planuje zabierać swoich gości na zwiedzanie wraku Titanica. To pierwsza komercyjna wyprawa od 2005 roku. Na ośmiodniową wycieczkę za każdym razem wybierze się tylko 9 wielbicieli przygód. Podróż rozpocznie się w kanadyjskiej Nowej Funlandii, skąd helikopter zabierze podróżników wprost na jacht zacumowany bezpośrednio nad wrakiem Titanica. Po odpowiednim szkoleniu uczestnicy wsiądą na łódź podwodną (wzmocnioną dodatkowo tytanem, tak żeby zniosła ciśnienie wody na dużych głębokościach),  a potem rozpoczną podróż na dno, gdzie  – na głębokości prawie 4000 metrów – Titanic zakończył swoją dziewiczą podróż. Zwiedzanie Titanica ma potrwać cały dzień i całą noc, a całość objąć miejsca (np. słynne schody), którzy widzieli naprawdę nieliczni. Po wynurzeniu się na powierzchnię planowane są wykłady i dyskusje.

Jeśli chcesz uczestniczyć w wyprawie, musisz jednak przygotować się na nie lada wydatek. Cała podróż kosztuje 86500£, czyli ok. 430 tys. zł. To podobno równowartość kwoty (oczywiście biorąc pod uwagę inflację), którą musieli zapłacić na Titanicu pasażerowie pierwszej klasy. Mamy przeczucie, że chętnych nie zabraknie.

 

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.