Chcesz nakarmić swoje włosy? Nałóż im maskę

Czy zastanawiałaś się kiedyś, co właściwie nosisz na głowie? Odpowiedź jest z pozoru prosta – włosy. Ale co to są włosy?

Encyklopedia PWN objaśnia, że są to wyspecjalizowane, nitkowate wytwory naskórka ssaków występujące jako w.: wełniste, ościste i przewodnie. Z czego składa się włos? Ma aż pięć elementów: brodawkę, pochewkę, opuszkę (czyli potocznie: cebulkę), łodygę i korzeń. Świadczy to o tym, że włos jest w istocie tworem bardziej skomplikowanym niż to się wydaje na pierwszy rzut oka.

Nic więc dziwnego, że ma swoje potrzeby, podobnie jak wszystkie inne części ludzkiego ciała, a przede wszystkim musi być regularnie odżywiany. Nie wystarczy właściwa dieta posiadaczki ani szampon z odżywką. Nie wystarczy nawet sama odżywka: do „karmienia” służą profesjonalne maski do włosów. Czym się różni maska do włosów od odżywki? Oba produkty zawierają składniki odżywcze, ale maska ma ich znacznie więcej. Odżywka to tylko doraźna pielęgnacja.

Dobre maski do włosów wnikają w ich głąb oraz w skórę. Dostarczają składniki odżywcze do mieszka włosowego, nawilżają włosy, nadają im miękkość i delikatność. Jeśli to dla ciebie nowość, obejrzyj maski do włosów w sklepie Kontigo.

Znajdziesz tam na przykład maski nawilżające do włosów suchych. Wzmacniają one suche i odwodnione włosy, zapewniając im sprężystość i elastyczność oraz chroniąc przed wysuszeniem. Czym innym jest regenerująca maska do włosów, zawierająca witaminy, lipidy, białko i składniki mineralne. Taka maska służy odbudowie i odnowieniu włosów.

Z kolei nawilżająca maska do włosów pomoże w razie przeproteinowania, przesuszenia bądź zniszczenia tego, co nosisz na głowie. Należy ją stosować przynajmniej raz na dwa tygodnie, choć lepiej byłoby raz na tydzień. Jest to maska do włosów suchych.

Odżywcza maska do włosów jest jak pokarm: trzeba go przyjmować regularnie, by żyć. Włosy też swojego pokarmu potrzebują. Aplikacja masek jest na ogół niekłopotliwa: nakłada się je przed myciem i trzyma przez 10-15 minut. Są jednak i takie maski, które trzeba zatrzymać na głowie nawet 12 godzin. Niestety, bywają sytuacje, w których jest to konieczne, bo powstały zaniedbania, których nie da się usunąć bez zainwestowania czasu, trudu i pieniędzy. Na szczęście taki zabieg nie wymaga wizyty u fryzjera ani w salonie kosmetycznym, można go spokojnie przebyć we własnym domu.

A odżywki? Też, ale ich działanie jest bardziej doraźne i służy przede wszystkim poprawie wyglądu włosów. Nie zastąpią one regularnego odżywiania maseczkami, bo nie do tego są przeznaczone.


fot. materiały prasowe

artykuł promocyjny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.