Buty Saucony inspirowane kawą

 

buty saucony

fot. materiały prasowe Saucony

Znana marka Saucony słynie z unikalnych kolaboracji, których efektem są modele butów inspirowane różnymi potrawami. W kolekcji wiosenno-letniej designerzy postanowili przygotować obuwie, które idealnie będzie pasować… smakoszom kawy.

 

Pierwsza wersja  modelu Saucony Jazz Original Vintage powstała w 1981 r. Początkowo buty były przeznaczone dla biegaczy długodystansowych. Na etapie projektowania najważniejsze było zachowanie wysokiego komfortu od startu aż do mety. Dlatego designerzy marki współpracowali ze specjalistami od stóp i stawu skokowego. Wykorzystywany do dziś kształt podeszwy pozwala zachować maksymalną przyczepność i tworzy amortyzację dla stopy. Z czasem, wygoda i ponadczasowy styl butów docenili także łowcy miejskiego stylu.

Saucony Jazz Original Vintage

W tym sezonie, marka przygotowała zestawy kolorystyczne, które przypadną do gustu miłośnikom kawy.  Saucony Jazz Original Vintage jest dostępny w odcieniach brązu i beżu. Modele stały się również inspiracją do nawiązania współpracy pomiędzy Saucony Originals, Fat White oraz Coffee&Sons. W jej ramach powstanie specjalny eko-karton z grafiką, która wyjaśni, dlaczego buty Saucony Jazz Original Vintage są inspirowane kawą. Jak wiadomo kawa jest jednym z najpopularniejszych trunków na świecie.  – Codziennie na całym świecie wypija się 400 mld filiżanek kawy. Historia czarnego napoju jest tak stara i skomplikowana, że czasem trudno oddzielić prawdę od legendy. Saucony słynie z nietypowych kolaboracji. Dlatego zależy nam na tym, aby na poziomie lokalnym stworzyć społeczność, która ma wyrobiony styl modowy oraz kulinarny – powiedział Piotr Dziewulski z Saucony, pomysłodawca inicjatywy.

buty Saucony

fot. mat. prasowe Saucony

buty

fot. mat. prasowe Saucony

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.