Body dezodorant 24H od AVÈNE

AVÈNE

fot. mat.pras. AVÈNE

Body Dezodorant 24H pozwoli zachować pewność siebie przez cały dzień. Zapewnia on długotrwałą skuteczność do 24 godzin.

Pocenie się to naturalny mechanizm termoregulacji. W ten sposób usuwana jest część szkodliwych produktów przemiany materii, organizm chroni się przed przegrzaniem, utrzymując stałą temperaturę ciała. Pod wpływem stresu czy ze względu na naszą dietę żywieniową wydzielany zapach jest nieprzyjemny. W takich sytuacjach szukamy ratunku, którego rozwiązaniem są dezodoranty. Pomagają nam ukryć, zmniejszyć lub wyeliminować pot, ale jednocześnie nie zatrzymują fizjologicznego mechanizmu jego wydzielania.

Konsumenci szukający produktów o wysokiej tolerancji kupują dezodoranty, ponieważ szanują one proces fizjologiczny, nie ingerują w niego i są bezpieczne. Neutralizują nieprzyjemne zapachy oraz absorbują nadmiar wydzielanego potu, zapewniając długotrwałą skuteczność. Nie posiadają soli aluminium, alkoholu, więc są bezpieczne do stosowania nawet po goleniu i depilacji.

Antyperspiranty, dzięki soli aluminium (toksyczne związki glinu) blokują naturalny proces pocenia się poprzez częściowe zatykanie gruczołów potowych. Tym samym odpowiadają na potrzebę długotrwałej skuteczności, która trwa min. 48H. Mogą bardzo podrażnić, a nawet poparzyć skórę wrażliwą i reaktywną, która wówczas jest pozbawiona ochrony, a absorbcja szkodliwych związków jest większa.

EAU THERMALE AVÈNE OPRACOWAŁO FORMUŁĘ, KTÓRA ZAPEWNIA WZMOCNIONĄ OCHRONĘ DLA 24-GODZINNEJ SKUTECZNOŚCI. WSZYSTKO DZIĘKI KOMBINACJI 3 AKTYWNYCH SKŁADNIKÓW:

  1. SKŁADNIKI PRZECIWBAKTERYJNE, które niszczą bakterie odpowiedzialne za nieprzyjemny zapach: kwas alfa-hydroksydekanowy – składnik antybakteryjny, który działa od razu i nowy – Deolite Spherulites®. Jest on wielowarstwową strukturą płytkową, która stopniowo uwalnia środek przeciwbakteryjny(Deolite). Działa natychmiastowo i długotrwale na nieprzyjemne zapachy – niszczy bakterie, które je wywołują. Dzięki temu zapewnia ochronę przez cały dzień.

  2. SKROBIA RYŻOWA – ten składnik ma na celu ograniczenie odczuwania wilgoci; charakteryzuje się właściwościami absorpcyjnymi.

  3. ŁAGODZĄCY OLEO-KOMPLEKS – przynosi kojące, nawilżające i zmiękczające działanie.

DEZODORANT 24H ROLL-ON

Body Dezodorant 24H pozwoli zachować pewność siebie przez cały dzień. Zapewnia on długotrwałą skuteczność do 24 godzin.

Produkt został wzbogacony w:

  • nowy antybakteryjny system oraz składniki absorbcyjne redukujące nieprzyjemny zapach i uczucie wilgotności
  • łagodzące i nawilżające składniki (Łagodzący Oleo-Kompleks zawarty w produktach gamy Body)

Nowa forma roll-on jest wygodniejsza w aplikacji. Kosmetyk nie zawiera soli aluminium, alkoholu. Zapewnia wysoką tolerancję oraz jest odpowiedni dla każdego rodzaju skóry, szczególnie wrażliwej, np. po goleniu i depilacji. Nie zostawia śladów na ubraniach. Body Dezodorant 24H charakteryzuje się delikatnym, otulającym zapachem bawełny, który zapewnia długotrwałą świeżość. Jego górne nuty zapachowe stanowią bergamotka i frezja. Środkowe akordy to: heliotrop, magnolia, kwiat bawełny, natomiast w dolnych nutach wyczuwalna jest: wanilia, bursztyn i białe piżmo.

Cena 33 zł/50 ml.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.