Biżuteria na twarz od Akiko Shinzato

biżuteria Akiko Shinzato

fot. akikoshinzato.com

Jeśli znudziły ci się już pierścionki, naszyjniki czy kolczyki, wypróbuj nowej biżuterii Akiko Shinzato. Niebanalnej, bo na twarz. Może zastąpić makijaż.

Japońska projektantka biżuterii Akiko Shinzato stworzyła kolekcję, która wydaje się na nowo definiować koncepcję tego, czym jest biżuteria. Another skin (z ang: Inna skóra) to kolekcja kilku zestawów, które możemy założyć na twarz. Jak twierdzi sama projektantka, chciała tym samym pomóc kobiecie radykalnie się zmienić, bez konieczności zastosowania chirurgii plastycznej. Klejnoty mają całkowicie zastąpić też makijaż.

„To kolekcja, która komentuje ludzką obsesję na punkcie wyglądu. Chcemy być piękni, dlatego przechodzimy na diety, uprawiamy sport, płacimy za chirurgów plastycznych” – czytamy na stronie autorki. – “Facebook i inne media społecznościowe kreują określony wygląd człowieka. Moja biżuteria pozwala go dowolnie modyfikować.”  Twarz nie jest zresztą przypadkowym wyborem. Jak twierdzi autorka, to najważniejszy element pierwszego wrażenia i to na twarz najbardziej zwracamy uwagę. Musimy i chcemy ją zmieniać. Kolekcja Shinzato pozwala tym samym „zmodyfikować własne ja” lub „zamaskować niektóre części ciała po to, aby wydobyć całkowicie inną osobowość.”

Biżuteria na twarz Akiko Shimoto

fot..akikoshinzato.com

Myślisz, że całość przyjęłaby się w Polsce?

Tekst Marta Czabała

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.