Biżuteria na prezent dla kobiety – jak wybrać?

Biżuteria na prezent dla kobiety – jak wybrać?

fot. mat.pras

Biżuteria to jeden z najbardziej klasycznych pomysłów na prezent dla kobiety. Niezależnie, czy chodzi o Twoją żonę, dziewczynę, narzeczoną czy kochankę, złoty naszyjnik, bransoletka, kolczyki lub też pierścionek mogą okazać się kluczem do kobiecego serca! Tylko w jaki sposób poradzić sobie z zakupem tak wyjątkowego prezentu? Co powinno brać się pod uwagę, by wybrać najlepszą opcję? O tym w naszym artykule.

Złote kolczyki, bransoletki, naszyjniki czy celebrytki to tylko szczyt góry lodowej zwanej biżuterią na prezent. Mężczyźni często decydują się na podarowanie ważnym w swoim życiu kobietom cennych upominków w postaci ozdób uszu, szyi, palców czy rąk. Kupują swoim ukochanym, matkom prezenty na urodziny, święta, rocznice lub też bez powodu. Ten miły dla pań gest powinien być jednak przemyślany, by prezent okazał się trafiony i chętnie noszony. Jak więc sobie z tym poradzić?

Oto kwestie, które koniecznie musisz wziąć pod uwagę:

Biżuteria na prezent dla kobiety – jak wybrać?

fot. mat.pras.

Ażurowy pierścionek, złota celebrytka czy może delikatne kolczyki?

Dziś w sklepach jubilerskich w Internecie odnaleźć możemy sporo różnego rodzaju biżuterii godnej uwagi. Trudno jest wybrać jedną konkretną rzecz spośród tysiąca innych. Dlatego właśnie zanim ruszysz na poszukiwania perfekcyjnego prezentu, zorientuj się, co Twoja ukochana lubi nosić najbardziej i co najczęściej możesz zobaczyć na jej ciele. Aktualnie najbardziej popularne są złote celebrytki, delikatne kolczyki z cyrkoniami oraz ażurowe pierścionki.

ZŁOTE CELEBRYTKI – jeśli nie wiesz, czym są, to przypomnij sobie delikatną biżuterię (głównie naszyjniki) sławnych osób utrzymaną w różnych kształtach. Są to głównie zawieszki przedstawiające różne znane i cenione symbole związane z miłością, wolnością, oddaniem, tęsknotą czy też wiernością. Swojej ukochanej możesz kupić złotą celebrytkę w kształcie serca lub też symbolu nieskończoności.

fot. mat.pras.

Złota celebrytka w kształcie serca. Źródło: ergold.pl/21-celebrytki

DELIKATNE KOLCZYKI Z CYRKONIAMI – cyrkonie są znowu w modzie, jednak tym razem połączone z delikatną, łagodną złotą biżuterią. Takie zestawienie spokojnej klasyki z błyszczącymi ozdobnikami świetnie dopełni wiele stylizacji, a Twoja ukochana na pewno doceni prezent! Pamiętaj, że kolczyki również występują w różnych wzorach. Dla dziewczyny, żony czy narzeczonej najlepsze będą te w kształcie serduszka lub kwiatka.

AŻUROWE PIERŚCIONKI – są świetnym przykładem oryginalności i niepowtarzalnego stylu. Taki złoty pierścionek może świetnie sprawdzić się u pań, które cenią sobie wyjątkowość i niecodzienność biżuterii. Ażurowy pierścionek tym różni się od zwykłego, że prezentuje się zupełnie inaczej. Jego design tworzy wzór, który jednocześnie buduje całą jego konstrukcję.

Pamiętaj, że biżuteria również ma rozmiar

Biżuteria – choć nie każda – podobnie do ubrań również posiada swoje rozmiary. Chodzi tu głównie o pierścionki oraz nierzadko również bransoletki. Dlatego pamiętaj, by upewnić się, że znasz rozmiar dłoni czy też palca swojej wybranki, zanim dokonasz ostatecznego zakupu. Jeśli postawisz na naszyjnik z celebrytką albo kolczyki – raczej nie musisz obawiać się o znajomość rozmiaru. W innym przypadku jednak – gdy chodzić będzie o złoty pierścionek – zdobądź potrzebne dane!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.