Bezpieczne i skuteczne kremy przeciwsłoneczne dla dzieci

Opalanie dzieci

Fot: Photogenica

Skóra dziecka jest wyjątkowo wrażliwa. Jakimi kosmetykami chronić ją przed słońcem, tak żeby uniknąć słonecznych poparzeń i nie zaszkodzić zdrowiu malucha? Poznaj kosmetyki, które wybraliśmy.

Chcesz chronić skórę najmłodszych? Nie „pożyczaj” dzieciom kosmetyków, które sama używasz. Dziecko jest bardziej wrażliwe na składniki kosmetyków – te źle dobrane mogą powodować podrażnienia i alergie. Te kosmetyki, które chronią twoją skórę, mogą zaszkodzić twojemu dziecku. W składzie kosmetyków dla najmłodszych nie powinno być sztucznych substancji zapachowych, konserwantów czy sztucznych barwników. Dobrze jeśli mają substancje łagodzące podrażnienia np.: (nazwa INCI widziana na opakowaniu) Allantoin, Panthenol.

Floslek, krem ochronny, przeciwsłoneczny dla dzieci SPF50+

Chrońmy przed słońcem

Według szacunków Międzynarodowej Agencji ds. Badań nad Rakiem blisko 25 proc. czasu spędzonego na słońcu to okres przed 18. rokiem życia. Dlatego ochrona przeciwsłoneczna w okresie dzieciństwa ma strategiczne znaczenie dla kondycji i zdrowia skóry w późniejszym okresie życia.

Lekarze radzą, aby dziecko smarować od 6 miesiąca życia. Młodsze dzieci powinny przebywać w cieniu lub półcieniu. Wybierz odpowiednie kosmetyki SPF dla starszych dzieci (najlepiej o filtrze SPF 30+ w Polsce i 50+, gdy wyjeżdżasz do cieplejszych krajów) i – w okresie letnim – smaruj skórę dziecka przy każdym wyjściu z domu. Specjaliści zalecają, aby dzieci chronić kosmetykami, w których składzie znajdziesz filtry mineralne (fizyczne), oznaczone w składzie jako TitaniumDioxide (dwutlenek tytanu), i ZincOxide (tlenek cynku). Chronią skórę zarówno przed promieniowaniem UVB jak i UVA. To związki, w których cząsteczki są na tyle duże, że nie wnikają w głąb naskórka, tylko tworzą na powierzchni skóry film ochronny – zaporę przez promieniowaniem UV. Nie wchodzą w reakcje chemiczne, jedynie odbijają światło. Są świetnie tolerowane, nawet przez dzieci z bardzo wrażliwą skórą. Nie tracą swoich właściwości pod wpływem promieniowania, tlenu czy wraz z upływem czasu.

Pamiętaj

– W słoneczne dni rozsądnie wybieraj miejsca i czas spaceru. Staraj się ograniczyć bezpośrednią ekspozycję na słońce, np.: przez spacer w zacienionym parku.
– Zawsze zakładaj dziecku czapkę.
– Podczas jazdy samochodem zamontuj na szybie roletę przeciwsłoneczną, promienie przenikają nawet przez przyciemnioną szybę.
– Ustaw łóżko dziecka w miejscu, gdzie zawsze jest cień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.