Beyoncé Knowles współpracuje z Balmain

Ta wiadomość to prawdziwa sensacja dla świata mody i muzyki. Ale jak może być inaczej, jeśli do wspólnego projektu siada królowa pop i książę modowej awangardy?

Dyrektor kreatywny Balmain Olivier Rousteing i Beyoncé znają się nie od dzisiaj. Projektant jest odpowiedzialny za wiele szalonych stylizacji, które na scenie zakłada piosenkarka i jej tancerki podczas tournée po całym świecie. Kiedy przekonali się, jak wygodne są eleganckie ubrania z szalonych koncertów, wpadli na pomysł poszerzenia współpracy, tak aby każdy fan mógł stworzyć podobny look piosenkarki dla siebie.

Premiera Beyoncé x Balmain odbyła się 13 lipca we flagowym salonie Balmain w Paryżu, sprzedaż przez strony balmain.com i beyonce.com. „Pracowaliśmy bardzo długo nad wspólnymi pomysłami. Ta kolekcja, oparta na naszej wspólnej kreatywności to wielki krok do przodu dla mody i muzyki. Beyoncé jest perfekcjonistką, ma swoje zdanie. Jest feministką, wierzy w potęgę kobiet, mamy wiele wspólnych poglądów, na pewno ten sam obraz muzyki i mody. To coś więcej niż ubrania, to przekaz, z którego jestem szczególnie dumny”, powiedział w oficjalnym oświadczeniu Olivier Rousteing
Co znajdziesz w kolekcji? Koszulki inspirowane ubraniami, w których Beyoncé wystąpiła na scenie m.in. na festiwalu Coachella. Grafiki mają przekazywać określone przesłanie: walkę z rasizmem, o prawa kobiet – wszystko o czym Rousteing marzył podczas dorastania we Francji. „Dla mnie to sprawa bardzo emocjonalna, jestem mieszanej rasy. Moi adopcyjni rodzice byli biali. Dorastałem we Francji bez jednoznacznej tożsamości. Nie widziałem swojej przyszłości, bo nikt w latach 80. czy 90. nie umiał pokazać mi dobrego kierunku. Dla mnie praca z Beyoncé to coś więcej niż tylko moda czy muzyka. To praca z kobietą, która jest częścią historii, przeprowadziła własną rewolucję, nie tylko w muzyce, ale i modzie. Jest ikoną dla całego pokolenia i na pewno też kolejnych. Wiele osób pójdzie w jej ślady” – dodał Rousteing w wywiadzie dla Vogue.

Zyski ze sprzedaży przeznaczone zostaną na organizację charytatywną the United Negro College Fund. „Nie zapominajmy skąd pochodzimy. Ja swoją drogę rozpocząłem w sierocińcu”, mówi Rousteing.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.