“Będzie skandal” Kazimierza Kutza. Zapowiedź.

Będzie skandal Kazimierza Kutza

fot. mat. prasowe

Nakładem Wydawnictwa Znak ukaże się ostatnia książka Kazimierza Kutza – autobiografia wybitnego reżysera i pisarza, którą pisał niemal do ostatnich dni życia.

“Będzie skandal”  to książka pełna nieznanych wcześniej anegdot (często bardzo pikantnych) o polskim środowisku filmowym. Kazimierz Kutz na spisanie autobiografii poświęcił ostatnie lata życia. Odkrywa w niej swoje tajemnice. Opowiada o denaturacie pitym z aktorami na planie Soli ziemi czarnej, o tym, jak zainspirował Jeremiego Przyborę do napisania piosenki. Czy o pełnych szaleństwa wyjazdach do Wenecji w towarzystwie Andrzeja Wajdy i Elżbiety Czyżewskiej. Z odwagą opowiada, jak wyrwał się ze Śląska, jaką cenę zapłacił za swoje wybory. A także o ty, co dawało mu siłę w podążaniu własną artystyczną drogą.

Pisząc o ukochanym Śląsku czy środowisku artystycznym, wydobywa na jaw nieznane dotąd zjawiska i fakty. Z ironią i odwagą podsumowuje ponad 50 lat swojej pracy twórczej. Ta opowieść pozwala zrozumieć, na czym polegał fenomen reżysera. Książka Kutza, pełna fascynujących wspomnień o początkach Łódzkiej Szkoły Filmowej i pierwszych głośnych filmach zrealizowanych przez jej absolwentów, jest także historią polskiej kinematografii. Opowiedzianą przez uczestnika tych wydarzeń z perspektywy bardzo prywatnej, obfitującą w skandale, anegdoty zza kulis i malownicze ekscesy obyczajowe.

Opis pochodzi od Wydawcy

Premiera 13 listopada 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.