Barszcz czerwony oraz zupa grzybowa Profi, czyli więcej czasu w święta dla siebie!

Barszcz czerwony oraz zupa grzybowa Profi

Fot: mat. pras.

W nadchodzące Święta, nie wszyscy znajdą czas na przygotowanie dwunastu świątecznych potraw. Jeśli więc chcesz odzyskać czas dla siebie, Profi nadchodzi z pomocą, oferując na rynku gotowe zupy do spożycia, przygotowane wg oryginalnych receptur firmy Profi. Wybierz zgodnie ze swoją rodzinną tradycją – barszcz czerwony lub zupę grzybową.

Profi poleca na święta m.in.:

» Barszcz czerwony, klarowny na bazie zagęszczonego soku z buraków ćwikłowych. Posiada znakomite walory smakowe. Zamknięty w wygodnej saszetce, 450 ml. Wystarczy tylko podgrzać. Nie zawiera glutaminianu monosodowego, aromatów i barwników. Cena ok. 4,50 zł.
» Zupa grzybowa z dodatkiem suszonych grzybów, 450 g. Wystarczy tylko podgrzać. Przygotowana z myślą o okresie świątecznym, na bazie świeżych warzyw i polskich suszonych grzybów. Bez glutaminianu sodu i bez konserwantów. Cena ok. 4,50 zł.

Ciekawostka: Według źródeł historycznych, pierwsza zupa na świecie pojawiła się ok. 4000 lat temu, i co ciekawe, na długo przed wynalezieniem tradycyjnego garnka. Gotowana była w dołku wykopanym w ziemi, wyłożonym skórą, do którego wkładano mięso i pierwsze, znane neandertalczykom, jadalne składniki. Zalewano je gorącą wodą, a dokładane kamienie, uprzednio ogrzane w ogniu, utrzymywały wysoką temperaturę potrawy w trakcie gotowania. Tak narodziła się pierwsza zupa! Zupa, w swojej wędrówce po kontynentach na przestrzeni epok i lat, ewoluowała w przeróżnych formach, pozostawiając do dziś wiele wariantów smakowych, charakterystycznych dla danego zakątka świata: kraju, regionu czy miasta. Historycznie najstarsze zupy w Polsce to m. in.: grochówka, rosół, zupa pomidorowa, kapuśniak, barszcz czerwony, żurek z jajkiem. Te staropolskie potrawy cieszą się uznaniem w każdym domu, a do tradycji ich spożywania nawiązuje polska firma Profi, oferując na rynku już ponad dwadzieścia gotowych zup, które wystarczy tylko podgrzać, by ich smak przywołał na myśl rodzinę, ciepło i troskę.
……………………………………………………………………………………………………………………….
O Profi: Wielkopolska Wytwórnia Żywności Profi to czołowy na polskim rynku producent żywności. Firma z siedzibą w Grabowie n/Prosną działa już od 1993 roku i zbudowana jest w całości na krajowym kapitale. Nowoczesna technologia produkcyjna, bezpieczne opakowania, wysoka jakość produktów, a także liczne nagrody i wyróżnienia sprawiają, że marka ta nieustannie zdobywa zaufanie i uznanie konsumentów w Polsce i za granicą. Więcej informacji na stronie www.profi.com.pl. Zapraszamy także na stronę www.kochamzupy.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.