MrMature: Avery i Oliban – test dwóch zapachów polskiej marki Nou

 

Nou Avery i Oliban

Dawno nie pisałem o zapachach, a tu proszę… dostałem do przetestowania dwie wody toaletowe dla mężczyzn polskiej marki Nou.

Avery i Oliban. Opakowania skromne, ale proste i eleganckie w swojej prostocie. Przecież nie chodzi o opakowanie, tylko o zawartość. Flakoniki zgrabne, estetyczne i eleganckie.

Avery i Oliban

Przejdźmy jednak do zawartości.

Pierwszy to zapach Avery

Nou AVERY

Świeży, intensywny, ale mam wrażenie jakbym skądś już go znał… Moje skojarzenia są dość odległe w czasie. Wiem, jestem już wiekowy, ale z czasów mojej młodości, wierzcie mi, wiele rzeczy do końca życia zostanie w pamięci. To zapewne dlatego, że niczego nie było i jak się coś pojawiło, np. jakiś zapach, to był to rarytas i pachnieli nim wszyscy. Jak w historii z mydełkiem „zielone jabłuszko” (jak ktoś wie, o co chodzi). Ale wróćmy do Avery. Monie nie zachwycił, choć to całkiem miły i świeży zapach.
Do czego bym go używał? Jeansy, koszulka i sportowe buty – luźne wyjście na co dzień.
Moja ocena w skali 1-10, gdzie 1 to słabo, a dziesięć to hit: 5.

Teraz Oliban

Nou OLIBAN

Już sama nazwa zabrzmiała mi egzotycznie i po otwarciu flakonika nie pomyliłem się. Ja bardzo lubię zapachy cięższe. Drzewo sandałowe, paczula… Uważam, że tego typu zapachy są bardzo eleganckie i dodają facetowi klasy. Dla mnie to zapach elegancji – do garnituru i na spotkania formalne.
Moja ocena w skali 1-10: 8.
Kiedyś na warsztatach whisky Grant’s miałem przyjemność stworzyć swój własny zapach z olejków na bazie spirytusu whisky Grant’s (Whisky Grant’s i nietypowe warsztaty łączenia alkoholu i zapachu). Udało mi się skomponować właśnie coś w tym stylu. Oczywiście to rzecz gustu, ale naprawdę polecam. Jak będziecie mieli okazję powąchać, to zobaczycie, o czym piszę.
Cena zapachu nie jest wygórowana (ok. 60 zł za 50 ml), znacznie niższa niż ceny zapachów znanych marek z sieciówek. Poza tym popieramy to, co polskie, czyż nie tak?
Przy okazji polecam ciekawy wpis o zawartości olejków zapachowych w płynach zapachowych dla ciekawych.
Miłego wąchania zapachów Avery i Oliban…


Tekst MrMature
Zdjęcia Leszek Bosak 

Przeczytaj także

1 Comment

  • Artur napisał(a):

    Obstawiam, że ten zagrzebany w odmęntach pamieci zapach, z którym kojarzy się autorowi Avery to używana niegdyś do kapieli “szyszka”. Za czasów płynu Bambino, kremu Nivea i rzeczonego Zielonego Jabłuszka można było dostać jeszcze spieniacz , czy sól do kapieli (już nie pamiętam jaka pełniło to funkcję), o takim właśnie swidrujacym zapachu. Całość zamknieta była w małej buteleczce w kształcie szyszki.
    Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.