Avène DermAbsolu – serum odmładzające

Raczej nie wierzę w cudowne właściwości odmładzające kosmetyków. Dlaczego? Z reguły obietnice producentów pozostają bez pokrycia. Jednak nie jest to powód, dla którego nie miałabym dać szansy kolejnemu specyfikowi. Tak więc w mojej kosmetyczce znalazło się serum zacnej marki Avène.

Na początek mała uwaga językowa i powód, dla którego nie podaję pełnej polskiej nazwy serum w tytule. Otóż podmiot odpowiedzialny za wprowadzenie kosmetyku na polski rynek popełnił rażący błąd, którego zapewne firma Avène nie jest świadoma. Serum przywracające kontur twarzy – litości! Czy widzieliście kogoś, kto nie ma konturu twarzy? Ładniejszy lub brzydszy, ale zawsze!

Po tej małej wycieczce językowej pora skupić się na właściwościach serum.

Z opisu producenta

Preparat opracowano z myślą o różnych typach cery wrażliwej, na której widać oznaki starzenia. Leczniczy skład zapewnia aż 24-godzinne nawilżenie oraz ukojenie. Serum zawdzięcza swoje właściwości substancjom wzmacniającym działanie kwasu hialuronowego, czyli polifenolom wanilii. Oprócz nich ważne zadanie mają też glycoleol, który stymuluje syntezę lipidów oraz Sytenol, który skutecznie wzmacnia komórki. Serum wzbogacono także  wodą termalną Avène, która łagodzi podrażnienia i pielęgnuje. Systematyczna aplikacja pozwala skórze odzyskać optymalną gęstość i ładny koloryt. Owal twarzy staje się bardziej wyrazisty, a cera zachwyca młodzieńczą witalnością.

Moja opinia o serum

Kosmetyk od razu od razu mnie zachwycił. Jeszcze przed użyciem. Odkręcając zgrabną  buteleczkę, zauważyłam, że z zakrętki wysuwa się jednocześnie przycisk. Jak się okazało, ma on duże znaczenie praktyczne. Po odkręceniu buteleczki wystarczy nacisnąć przycisk na nakrętce, by z pipetki uwolnić niewielką porcję serum. Prosto na skórę. Aż szkoda, że nie można się tym pobawić do woli.

Samo serum ma budzącą moje pełne zaufanie konsystencję – lekko kremową – oraz kolor – również kremowy. Do tego dodajmy zapach wanilii, również bliski sztuce kulinarnej, i mamy pyszny specyfik. Serum doskonale się rozprowadza na skórze i bardzo szybko wchłania. Jego aplikacja jest naprawdę przyjemna. Jednak najważniejsze w tym wszystkim jest działanie. Czy działa? Nie tak, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, ale jednak. Po jednym użyciu skóra wydaje się bardziej jędrna i odzyskuje ładny koloryt, co przypisuję natychmiastowemu nawilżeniu. Krótko mówiąc, jest to jeden z niewielu kosmetyków, które faktycznie działają odmładzająco. Polecam.

Justyna, redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.