Aranżacja ogrodu. Tego nie może zabraknąć!

O pięknym ogrodzie, pełnym kwiatów i zieleni, marzy wielu z nas. Czyż nie przyjemnie jest w takim miejscu siąść w słoneczny dzień, wypić kawę, poczytać czy urządzić grilla z przyjaciółmi? Ależ oczywiście, że tak!

Niezaprzeczalnie idealny ogród, doprowadzony do perfekcji wymaga wiele zachodu i pewniej niezbędnej wiedzy, na temat samego ogrodnictwa i roślin. Co powinno znaleźć się w ogrodzie? Jak go urządzić, aby wzbudzał ogólny podziw? Jeśli nie masz na ten temat zielonego pojęcia, szukaj odpowiedzi poniżej.

Kwiaty i drzewka!

Kwiatów w ogrodzie nie może zabraknąć! To jakie wybierzemy, będzie zależało wyłącznie od naszych preferencji, jednak wcześniej warto upewnić się, które gatunki w polskich warunkach klimatycznych sprawdzają się najlepiej. I jeszcze jedno! Pod uwagę, dobrze jest też wziąć glebę w naszym ogrodzie, do niej bowiem trzeba dostosować roślinność. Jeśli natomiast chodzi o drzewka owocowe, to warto je posadzić już na samym początku urządzania ogrodu, a to dlatego, że zazwyczaj drzewka owocują dopiero po dwóch, trzech latach. To czy je w ogóle sadzić, nie podlega dyskusji. Czyż nie lepiej smakują własne jabłka, śliwy, grusze, od tych kupowanych w sklepie? Zdecydowanie tak.

Miejsce na relaks

Aby móc się w ogrodzie zrelaksować, urządzić grilla i zaprosić przyjaciół, warto zainwestować w altankę lub pawilon. Gdzie je postawić? Najlepiej w najdogodniejszym dla nas miejscu, jeśli jednak mamy problem z jego znalezieniem, pomocy na pewno udzielą specjaliści znający się na aranżacji. Dla lubiących czytać, idealnym rozwiązaniem będzie hamak zawieszony między dwoma drzewami, przy którym doskonale odnajdzie się stolik na kawę lub chłodzący napój w gorące dni.

Oświetlenie ważna sprawa!

Dobrze oświetlony ogród, pozwala na delektowanie się świeżym powietrzem do późnych godzin, nawet wtedy, gdy jest już dawno po zmroku. Zatem w ogrodzie świetnie odnajdą się lampy na wyższych lub niższych słupach (można je umieścić przy ścieżkach), lampiony (powieszone przy altanie), jak również kinkiety i reflektory (umieszczone w podsuficie lub na trawniku). Wszystkie te oświetlenia nadadzą ogrodowi niepowtarzalnego uroku.

Zafunduj sobie oazę spokoju!

Woda kojarzy się ze spokojem , stąd sporo ludzi urządzając ogród podejmuje decyzję o budowie oczka wodnego. Jest to świetny pomysł. Pięknie zagospodarowane oczko, otoczone roślinnością i zarybione, to po prostu oaza spokoju, przy której można relaksować się, czytając lub nawet ćwicząc jogę czy pilastes. Czego chcieć więcej? Oczko wodne można zrobić samemu, jeśli tylko nie boimy się tego typu wyzwań. Wszystkie potrzebne akcesoria, najwyższej jakości dostępne są na tej stronie https://www.plantica.pl/produkty/oczko-wodne/oczka-wodne. Jeśli jednak projektowanie nie jest naszą mocną stroną, po pomoc możemy udać się do kogoś, kto się na tym zna.


fot. materiały prasowe

artykuł Partnera

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.