Aplikacja, która pilnuje twojego zdrowia

 Aplikacja, która pilnuje twojego zdrowia

Fot: Photogenica

To dziesięć aplikacji w jednej, program przeznaczony dla współczesnych kobiet. Coś dla ciebie, jeśli dbasz o zdrowie i chcesz oszczędzić trochę czasu.

Dzisiejsi Millenialsi nie wyobrażają sobie życia bez mediów społecznościowych, wirtualnych spotkań czy aplikacji, które pomagają zorganizować życie. Do technologii coraz częściej przekonują się starsi, doceniając ich coraz większe możliwości. Ściągane na telefon czy na sportowy zegarek mogą towarzyszyć nam wszędzie.

Jednymi z najczęściej ściąganych są aplikacje z działu sport i zdrowie. Pomogą być bardziej fit, przypomną o konieczności zmierzenia cukru czy pomiarze ciśnienia. Odpowiednie aplikacje policzą ci liczbę spożytych kalorii, codziennych kroków, przypomną, kiedy warto wstać z kanapy i pójść na spacer.

Wszystko w jednej aplikacji

Fitbit chce pójść o krok dalej. Firma oświadczyła niedawno, że opracowała aplikację przeznaczoną dla współczesnej kobiety. Łączy ona wszystkie aplikacje w jednej. To coś dla kobiety, która chce być zdrowa i wysportowana, nie ma jednak zbyt wiele czasu. Wystarczy, że raz wpiszesz swoje podstawowe parametry zdrowotne, a Fitbit będzie pilnował czy wszystko jest w porządku. Poinformuje, kiedy masz owulację, kiedy zbliża się miesiączka, pokaże ile powinien trwać cykl, zaalarmuje kiedy może dziać się coś złego. Wskaże ci, jak najlepiej o siebie zadbać, pokaże statystyki. Nową aplikację możesz ściągnąć na telefon lub nosić zegarek Fitbit.

Według Fitbit klientki firmy w zadawanych pytaniach najczęściej prosiły właśnie o coś, co pomoże ogarnąć im wszystkie główne zagadnienia, związane ze zdrowiem, w tym również śledzić cykl miesiączkowy. Były zmęczone koniecznością ściągania kilku osobnych aplikacji do monitorowania zdrowia. – „Rzadko spotykamy technologię, która jest projektowana specjalnie z myślą o kobietach. My chcieliśmy jako pierwsi dać kobietom całościowy obraz ich zdrowia ”, powiedziała Melanie Chase, wiceprezes marketingu Fitbit w oficjalnym oświadczeniu firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.