8 kultowych momentów w historii piękna

8 kultowych momentów w historii piękna
Niekiedy przypadkowe zdarzenia zmieniają to, jak postrzegamy piękno i seksapil. Jakie zaczynają panować trendy.

Kolor blond

Nosiła go Marylin Monroe, z miejsca stał się synonimem seksu. Do dzisiaj blond pozostaje w mediach synonimem piękna i seksapilu.

Czerwona szminka

W 1912 roku ponad 50 tys. kobiet przeszło przez ulice Nowego Jorku, walcząc o prawo do głosowania. Większość z nich umalowała usta czerwoną szminką, jako symbol wolności, buntu i feminizmu. Przesłanie to pozostaje aktualne do dzisiaj.

Mocno podkreślone oczy

Trend rozpoczęła Elizabeth Taylor, która w 1963 roku wcieliła się w rolę Kleopatry. Podobno sama robiła sobie makijaż na planie, w tym słynne „kocie oko”.

Cięcie pixie

W 1968 roku przedstawiła je światu Mia Farrow, która straszyła nas z ekranów w „Dziecku Rosemary”. Cięcie pixie ma odmłodzić każdą twarz i nadać jej ożywczego, seksownego wyglądu.

Modelki o wielu kolorach skóry

Pierwsza czarnoskóra modelka pojawiła się na okładce magazynu w 1974 roku, otwierając drzwi innym ciemnoskórym kobietom.

Kampanie transgender

Tak jak kolor skóry, nie liczy się też płeć. Pierwsza osoba transpłciowa została twarzą kampanii kosmetycznej w 2015 roku i teraz można spodziewać się rozwoju takiego trendu.

Modelki plus size

Pierwsza modelka plus size pojawiła się na okładce w 2016 roku. Ashley Graham przeprowadziła w świecie mody rewolucję, pokazując że modelka plus size może znaleźć się na okładkach najważniejszych magazynów i najbardziej znanych wybiegów świata. Także w bikini.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.