5 uniwersalnych zasad na dietę

5 uniwersalnych zasad na dietę

Fot: Shutterstock

Chociaż pomysłów na diety jest dzisiaj wiele, reguły ich przestrzegania są niezmienne. Czy oby na pewno prawidłowo stosujesz swoją dietę?

Jeśli dieta, to i ruch

Stacjonarny tryb życia jest największym wrogiem diety. Staraj się przynajmniej 30 minut dziennie spędzić w ruchu. Nie musisz zapisywać się na intensywny trening zumby czy pilatesu. Wystarczy szybszy spacer.

Jedz często

Niezależnie od tego, jaką wybierasz dietę, powinnaś jeść często i w regularnych odstępach. Małe posiłki w stałych porach pomogą ci zapanować nad głodem, przestaniesz sięgać też po niezdrowe, szybkie przekąski. Jedz, aż będziesz najedzona, ale nie przejedzona.

Ogranicz węglowodany

Węglowodany nie muszą być twoim wrogiem, ale ograniczenie ich pomaga w zmniejszeniu wagi. Staraj się ograniczyć jedzenie pieczywa, ryżu, makaronu, słodkich jogurtów, a także picie słodkich napojów.

Nie trzymaj niezdrowych przekąsek w domu

Jeśli dopadnie cię ochota na czekoladę lub chipsy, łatwiej się do nich zniechęcisz, jeśli będziesz musiała ubrać się, wyjść z domu i iść do sklepu.

Zawsze miej coś zdrowego pod ręką

Żadna zdrowa dieta nie przewiduje fast foodów ani innego śmieciowego jedzenia, głód może dopaść cię wszędzie. Dlatego noś w torebce zdrową przekąskę: jabłko, banan, suszone owoce lub orzechy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.