7 sposobów na suchą skórę

7 sposobów na suchą skórę

Fot: Photogenica

Dokucza ci sucha skóra? Najczęściej to kwestia złych kosmetyków i szkodliwych czynników zewnętrznych oraz diety. Co możesz zmienić?

Kąp się krótko w letniej wodzie

Każdy lubi długie kąpiele, ale niestety nie wpływają one dobrze na skórę. Zwłaszcza w gorącej wodzie. Pomarszczona skóra, jaką masz po długim siedzeniu w wannie to znak, że organizm broni się przed utratą wody. Nie kąp się dłużej niż 20 minut.

Używaj kremu do golenia

Golenie skóry bez odpowiedniego kremu to gwarancja podrażnienia, zaczerwienienia, wyprysków i… mocno wysuszonej skóry. Po zakończeniu golenia koniecznie nałóż na skórę krem nawilżający.

Chroń skórę przed słońcem

Możesz szaleć na plaży do woli, staraj się jednak chronić skórę przed dłuższą ekspozycją na słońce. Pozostań w cieniu, opalaj się późniejszym popołudniem, kiedy słońce nie jest już takie mocne. Zawsze wcieraj w skórę krem z wysokim filtrem UV.

Pamiętaj o odpowiedniej diecie

Odpowiednia ilość minerałów, witamin, wody czy przeciwutleniaczy zapewni skórze nawilżenie. Znajdziesz je przede wszystkim w owocach i warzywach. Jedz je co najmniej raz dziennie. Dodawaj do jedzenia oliwę z oliwek, orzechy i awokado. Są cennym źródłem kwasów omega-3 i witaminy E.

Nawilżaj kosmetykami

Zawsze po kąpieli wcieraj w ciało nawilżające kosmetyki, zwłaszcza w te partie, które są na wysuszenie najbardziej podatne: twarz, łydki, uda, ręce.

Unikaj stresu

Długo trwający stres odbije się na skórze. Znajdź swoją metodę na rozładowanie napięcia. Wypróbuj oddechowe techniki relaksacyjne, zacznij uprawiać sport, słuchaj ulubionej muzyki.

Unikaj klimatyzacji

Klimatyzacja, tak jak gorące kaloryfery, wysusza powietrze i skórę. Zapewnij w pokoju dobrą cyrkulację powietrza. Gdy jest bardzo sucho, włącz w pokoju nawilżacz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.