7 rzeczy, których nie powinnaś robić jesienią ani zimą

Jesień

Fot: Shutterstock

Różnice temperatur – ciepło w domu i chłód na dworze, mniejsza wilgotność powietrza zdecydowanie nie służą skórze. Teraz musisz o nią zadbać inaczej. Zobacz, jakie możesz popełniać błędy.

1/ Nie stosuj peelingu fizycznego, czyli ziarnistego. Mniejsze nawilżenie powietrza w połączeniu z fizycznym peelingiem może nieprzyjemnie i boleśnie podrażnić skórę. Zamiast tego wybierz peeling chemiczny. Gdy słońce chowa się za chmurami, śmiało można go stosować.

2/ Nie rezygnuj z ochrony przed słońcem. Lato się skończyło, ale słońce dalej świeci. Jest szkodliwe, zwłaszcza gdy leży śnieg. Promienie odbijają się od niego i szkodzą nam ze zdwojoną siłą. Dlatego, gdy planujesz długie przebywanie na słońcu, stosuj krem przeciwsłoneczny.

3/ Nie bierz gorących, długich kąpieli. Wbrew pozorom wysuszają skórę. Dlatego najlepiej kąpać się w letniej wodzie i nie dłużej niż 15 minut.

4/ Nie wybieraj losowo kosmetyków, zwłaszcza przy cerze trądzikowej. Przy wysuszonym powietrzu organizm broni się, wytwarzając dodatkowe sebum. Efektem jest pogorszenie stanu cery z trądzikiem. Jeśli nałożysz na twarz krem ochronny, ten może zatkać pory i wywołać kolejne krostki. Aby uchronić się przed taką sytuacją, wybierz krem ochronny, który ma lekką konsystencję. Najlepiej w aptece.
Na noc stosuj lekkie kremy intensywnie nawilżające. Działanie kosmetyków wspomagaj parówką na twarz, która pozwoli na oczyszczenie zatkanych porów, złagodzi trądzik, pryszcze i wągry. Spróbuj robić ją dwa razy w tygodniu przez 15 minut.

5/ Nie dopuszczaj do wysuszenia powietrza w domu. Gdy kaloryfery grzeją, w mieszkaniu spada wilgotność powietrza. Zbyt suche powietrze szkodzi naszej skórze i błonom śluzowym. Dlatego chociaż w sypialni postaw nawilżacz powietrza.

6/ Nie używaj podkładu w płynie. Wybierz podkład w formie gęstego kremu. Jest bardziej odporny na zmiany temperatur niż ten w płynie i znacznie trwalszy. Jeśli puder, to taki, który nie wysusza skóry. Możesz używać kosmetyków wodoodpornych, które opierają się kaprysom pogody. Do ust wybieraj tłuste balsamy i pomadki ochronne.

7/ Unikaj błyszczyków. Dłużej stosowane często wysuszają usta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.