6 sposobów na przetłuszczające się włosy

6 sposobów na przetłuszczające się włosy

Fot: Photogenica

Szybko przetłuszczające się włosy to prawdziwa udręka. Zwłaszcza gdy nadają się do ponownego mycia już po kilku godzinach. Podpowiadamy kilka sposobów, które pomogą przedłużyć świeżość fryzury.

Przetłuszczające się włosy to często kwestia genów, zaburzonej równowagi hormonalnej lub branych leków. Niekiedy to po prostu wina źle dobranych kosmetyków. Jak zmniejszyć przetłuszczanie się włosów?

– Myj włosy co 2-3 dni. Po kilku miesiącach przetłuszczanie powinno się ustabilizować. Trudno chodzić z codziennie przetłuszczonymi włosami, dlatego ratuj się suchymi szamponami.

– Nie stosuj kosmetyków z silikonami, które oblepiają włosy i je obciążają, w rezultacie po paru godzinach wyglądają na przetłuszczone.

– Wymieszaj 1 łyżeczkę żelu aloesowego, łyżkę świeżego soku z cytryny i 2 łyżkami delikatnego szamponu bez silikonu. Miksturę wmasuj w mokre włosy, odczekaj 2 minuty i zmyj. Taką kurację powtarzaj raz w tygodniu.

– Wymieszaj szklankę wody i 2 łyżki octu jabłkowego. Polej miksturą umyte włosy. Spłucz je czystą chłodną wodą po 3-4 minutach. Ocet przywraca odpowiednie pH skóry głowy i eliminuje problem przetłuszczenia. Kurację możesz powtarzać nawet 3 razy w tygodniu.

– Wyciśnij sok z 2 cytryn, zmieszaj z 2 szklankami wody i wmasuj miksturę w skórę głowy. Po kilku minutach spłucz pod bieżącą wodą. Cytrynowy masaż rób 3 razy w tygodniu.

– Wymieszaj 1 łyżkę sody oczyszczonej z 3 łyżkami wody. Przy dłuższych włosach zwiększ proporcje. Wmasuj miksturę w skórę głowy i we włosy, po 5 minutach zmyj letnią wodą. Kurację powtarzaj 2 razy w tygodniu.

Pamiętaj:

Jeśli przetłuszczające się włosy idą w parze z problematyczną cerą, skonsultuj się z dermatologiem lub endokrynologiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.