6 rzeczy, których nie wiesz o Victoria’s Secret

Victoria's Secret

Mat. pras. Victoria’s Secret

To elitarna grupa modelek i najbardziej ekskluzywny pokaz mody na świecie. Co roku oglądają go miliony. To wiedzą wszyscy. Ale mało kto wie…

Kim była Victoria i jaki miała sekret

Sieć nazwana została na cześć królowej Wiktorii, a pierwsze sklepy Victoria’s Secret były stylizowane na buduary słynnej monarchini. Jaki miała sekret? Tego niestety nie wie nikt.

Jak zostać Aniołkiem Victoria’s Secret?

Nie wystarczy tylko ładna twarz i świetne ciało. Firma przeprowadza specjalne badania, testując potencjalne modelki wśród swoich konsumentów. Zostają zatrudnione tylko wtedy, gdy są atrakcyjne dla 98% kobiet. Każda modelka musi co roku jeszcze raz przechodzić casting do Aniołków. Nie liczy się też wiek. Adriana Lima i Alessandra Ambrosio są Aniołkami już od 14 lat! Firma rzadko przyjmuje też zgłoszenia od celebrytek. Szef marketingu Ed Razek przyznał niedawno, że musi odrzucać co miesiąc wiele zgłoszeń.

Ile kosztuje najdroższy stanik

Mat. pras. Victoria's Secret

Mat. pras. Victoria’s Secret

W tegorocznym pokazie Lily Aldridge założyła stanik wykonany z 6500 szlachetnych kamieni, układanych przez 685 godzin. Jego wartość szacowana jest na 2 miliony dolarów. Choć suma jest zawrotna, nie jest to stanik najdroższy. W 2000 roku Gisele Bundchen założyła stanik warty 10 milionów dolarów.

Że modelki przestają pić

Do słynnych pokazów modelki przygotowują się przez cały rok, codziennie ćwicząc i dbając o dietę. Ale to nie wszystko. Jako przygotowanie last minute, 12 godzin przez pokazem Adriana Lima przestaje pić jakiekolwiek płyny.

Ile wynosi budżet

Zastanawiałaś się kiedyś, ile kosztuje 45 minutowy pokaz Victoria’s Secret? Całość zamyka się w kwocie 10 milionów funtów. Cena obejmuje modelki, bieliznę, scenografię i oświetlenie. To mała kwota w porównywaniu z zyskami Victoria’s Secret, które rocznie wynoszą nawet 4,5 miliardów dolarów.

Mat. pras. Victoria's Secret

Mat. pras. Victoria’s Secret

Ekipa Victoria’s Secret nigdy nie odpoczywa

Po zakończeniu pokazu jest niewiele czasu na świętowanie i gratulacje. Planowanie następnego pokazu rozpoczyna się już kilka dni po poprzednim i zajmuje cały rok.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.