5 sprawdzonych sposobów na perfekcyjny manicure hybrydowy

perfekcyjny manicure hybrydowy

fot. hihybrid.pl

Przeraża Cię wizja wykonania hybryd w domu? Niepotrzebnie, bo to easy like a selfie! Używając zestawu startowego, bez problemu – samodzielnie albo z koleżankami wykonasz perfekcyjny manicure hybrydowy. Wystarczy, że będziesz się trzymać kilku prostych zasad. Piękne pazurki są w zasięgu Twoich rąk!

1. Odpowiednio przygotuj płytkę

Przed rozpoczęciem malowania, musisz zmatowić i odtłuścić płytkę. Jeśli tego nie zrobisz, baza nie będzie trzymać się paznokci. Do zmatowienia najlepiej użyć bloczku polerskiego, z kolei do odtłuszczenia przyda się cleaner.

2. Nie zalewaj skórek hybrydą

Chyba nie chcesz, żeby Twoje pazurki wyglądały nieestetycznie? Żeby uniknąć mało atrakcyjnego widoku źle pomalowanych paznokci, nie możesz zalewać skórek lakierem. Jeśli to zrobisz, manicure będzie wyglądał źle, a lakier szybko zacznie odchodzić. Warto zatem przed rozpoczęciem malowania odsunąć lub zupełnie usunąć skórki. Dzięki temu dużo łatwiej będzie nałożyć lakier, a płytka paznokcia wyda się optycznie dłuższa.

3. Zabezpiecz wolny brzeg paznokcia

Brzmi skomplikowanie? Nic bardziej mylnego! Chodzi jedynie o to, żeby powietrze nie dostało się pod lakier. Jak tego uniknąć? Wystarczy podczas malowania, bazą, kolorem i topem, pokryć również końcówkę paznokcia. Po każdorazowym pomalowaniu, warto też „przejechać” pędzelkiem po płytce, co pozwoli wyrównać nałożone produkty. Jeśli brzeg nie zostanie zabezpieczony, lakier będzie łatwo się zdzierał, odpryskiwał i schodził z paznokcia.

4. Nie nakładaj zbyt grubych warstw produktu

W przypadku perfekcyjnego manicure hybrydowego więcej wcale nie znaczy lepiej. Niewielka ilość bazy, lakieru i topu wystarczy do pokrycia całego paznokcia. Jeśli nałożysz zbyt dużą ilość poszczególnych produktów, lakier może zacząć się marszczyć i odchodzić z płytki.

5. Utwardzaj lakier w wyznaczonym czasie

W odróżnieniu od tradycyjnych lakierów, hybrydy schną bardzo szybko. Jednak, żeby je utwardzić, trzeba użyć specjalnej lampy. Bazę i top zwykle utwardza się przez 45 sekund, z kolei kolory – 60 sekund. Wyjątek stanowią odcienie mocno napigmentowane, które należy utwardzać przez 120 sekund. W trakcie całego procesu, nie można wyciągać dłoni spod lampy, żeby lakier został prawidłowo utwardzony.

Więcej informacji na temat błędów popełnianych podczas wykonywania manicure hybrydowego, możesz znaleźć tutaj: https://hihybrid.pl/pl/10-najczestszych-bledow-manicure-hybrydowego.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.