5 sposobów na połączenie salonu z sypialnią

Mieszkanie w kawalerce wymaga zaprojektowania przestrzeni tak, aby była ona maksymalnie funkcjonalna. W końcu jedno pomieszczenie musi służyć jako sypialnia, salon, a czasem nawet jadalnia czy pokój dziecięcy.

Jeśli masz problem z odpowiednim połączeniem dwóch lub większej liczby stref, jesteś w dobrym miejscu. Podpowiadamy, jakie są niezawodne sposoby na połączenie salonu z sypialnią.

Stwórz strefy i je oddziel

Ściany to nie jedyny sposób na to, aby odgrodzić różne strefy w mieszkaniu. Można także stworzyć granice za pomocą zasłon. W ten sposób doskonale można odgrodzić część sypialnianą od pełniącej funkcję salonu. Dzięki temu nie tracisz prywatności, a kiedy dobierzesz wzór zasłon do pomieszczenia, to podział nie będzie szpecić. Koniec spania na kanapie, od teraz wreszcie będziesz mieć własne łóżko w swojej minisypialni.

Inny sposób na podział kawalerki

Jeśli nie masz do czego przyczepić zasłon lub też nie podoba ci się ten pomysł, możesz postawić na parawan. Jego dużym atutem jest bogactwo wzorów, kształtów i rodzajów. Dzięki temu bez problemu można dopasować parawan do wystroju wnętrza. Poza tym parawan ma pewną przewagę nad zasłoną, a jest nią większa mobilność. Dzięki czemu owszem możemy go stabilnie postawić, ale też w każdej chwili przemieszczać wedle uznania.

Jak wykorzystać wnękę w kawalerce?

Wiele kawalerek składa się z jednego pomieszczenia, ale za to znacznie bardziej rozbudowanego. Tak zwane wnęki mogą być doskonałym sposobem nie tylko na postawienie tam szafek i regałów z książkami, ale przede wszystkim na wstawienie tam łóżka. taką wnękę można bez problemu oddzielić od reszty pomieszczenia i w ten sposób zyskać drugi pokój.

Droższe rozwiązanie, które da ci upragnioną prywatność

W przypadku wynajmowania kawalerki ta opcja nie jest możliwa. Jednak, jeśli kawalerka jest twoja, to możesz zyskać większą prywatność dzięki postawieniu ścianek działowych. To rozwiązanie wymaga znacznie większych nakładów finansowych, ale sprawi, że zyskasz wrażenie dwóch pokojów, a nie jednej przestrzeni, w której musisz pomieścić zarówno salon, jak i sypialnię. Jeśli nie chcesz stracić dostępu do światła dziennego, możesz postawić na ścianki, które mają wysokość do jednego metra. W ten sposób łóżko zostanie zakryte, ale światło nadal będzie wpadać do strefy sypialnianej.

Po prostu urządzaj z głową

Jeśli nie chcesz dzielić kawalerki, to zawsze możesz zdecydować się na sprytne chowanie pościeli w kanapie. Oprócz tego możesz zainwestować pieniądze w komodę, która może zakryć półki i szafki z ubraniami, zdjęciami, a czasem nawet z biurkiem i stosem dokumentów z pracy.

Inne sposoby na zmieszczenie salonu i sypialni w kawalerce

Małe lub duże pomieszczenie można na wiele różnych sposobów zmodyfikować w taki sposób, żeby możliwe było pogodzenie funkcji salonu i sypialni. Jeśli szukasz dodatkowych możliwości, wejdź na http://kdcmeble.com/pl/blog/50_salon-to-czy-sypialnia. W ten sposób zaprojektujesz swoje mieszkanie lub kawalerkę tak, aby była zarówno praktyczna, jak i estetycznie urządzona.


fot. materiały prasowe

artykuł Partnera

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.