5 rzeczy w hotelowym pokoju, na które warto uważać

5 rzeczy w hotelowym pokoju, na które warto uważać

Fot: Shutterstock

1. Szklanki

Jak ujawniły niedawno wiadomości ABC News, większość z nich nie była najprawdopodobniej myta od czasu wizyty poprzedniego gościa albo i dłużej. Dzięki ukrytym kamerom reporterzy telewizji udowodnili, że osoby sprzątające najczęściej ograniczają się do przepłukania szklanek pod wodą i wytarcia ich ręcznikiem.

2. Poduszki

Dziennikarskie śledztwo przeprowadzone w 2014 roku przez Today Show pokazało, jak sprzątaczki zmieniają pościel po hotelowych gościach. Większość z nich skupiała się na wymianie prześcieradła i poszewki kołdry. Poduszki natomiast odświeżała podrzucając je, tym samym nadając im pierwotną puszystość.

3. Pilot do telewizora

To jeden z najrzadziej czyszczonych sprzętów domowych. Na powierzchni pilota zbierają się ogromne ilości chorobotwórczych bakterii.

4. Telefon

Tak jak pilot, telefon jest najrzadziej czyszczonym sprzętem hotelowym. Jeśli masz przy sobie chusteczki antybakteryjne, przetrzyj słuchawkę aparatu, zanim zaczniesz z niego korzystać.

5. Narzuta na łóżko

Jak pokazał raport CNN, narzuty na łóżko są bardzo rzadko czyszczone, w najgorszych przypadkach jedynie 4 razy do roku. Fuj.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.