5 noworocznych postanowień, których nie dotrzymasz

5-noworocznych-postanowien-ktorych-nie-dotrzymasz

Fot: Photogenica

Postanawiasz, a w styczniu już o nim zapominasz. Wiesz dlaczego? Przeważnie dlatego, że twoje postanowienie jest zbyt ogólne.

1. Zadbam o formę

Nie ma nic złego w dbaniu o formę, ale taka deklaracja jest po prostu zbyt ogólna. Zamiast składać taką obietnicę, wyznacz sobie konkretny, wymierny, możliwy do zrealizowania cel i zacznij pracować, by go osiągnąć. Na przykład: poćwiczę codziennie przez 15 minut. Będziesz mogła monitorować swój postęp, twoja motywacja wzrośnie, kiedy zobaczysz pierwsze rezultaty. Im bardziej konkretny cel wyznaczasz, tym większa jest szansa na jego osiągnięcie.

2. Oszczędzę pieniądze

To ponownie zbyt ogólna obietnica. Wyznacz sobie określoną kwotę, którą chcesz zgromadzić na koncie, a potem uważnie prześledź swoje wydatki. Staraj się regularnie odkładać choć minimalną kwotę.

3. Zrezygnuję z czekolady

Albo z jakiegokolwiek jedzenia, które wpisujesz na listę grzesznych, kuszących przyjemności. Statystyki pokazują, że taka obietnica zwiększa szansę na to, że ulegniesz pokusie przy pierwszej (no może przy trzeciej) okazji. Znacznie większe szanse masz, jeśli po prostu będziesz jeść mniej.

4. Zakocham się

Każdy marzy o wielkiej miłości, ale niestety ciężko jest ją przeżyć z limitem czasowym. Zamiast szukać drugiej połowy, obiecaj sobie po prostu, że będziesz starała się poznawać więcej ludzi.

5. Przejdę na dietę

Pierwsze kilka tygodni zacznę od detoksu z soków, który oczyści mój organizm na nadchodzący rok. Nie ma nic złego w sokach, ale czy pomyślałaś, że w ten sposób pozbawiasz się wielu składników odżywczych np.: błonnika? Każda przesada jest zła. Jeśli chcesz lepiej się odżywiać, postaraj się opracować (z pomocą dietetyka) plan racjonalnego żywienia.

 

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.