5 gadżetów, które przydadzą się właścicielowi psa

5 gadżetów, które przydadzą się właścicielowi psa

fot. mat.pras.

Każdy opiekun czworonoga chce zapewnić swemu zwierzakowi jak najlepsze warunki. Należy do nich nie tylko odpowiednia dieta, ale także gadżety, które ułatwią życie psiaka i pomogą właścicielowi dobrze opiekować się pupilem.

Oto przegląd najciekawszych akcesoriów dla czworonożnych przyjaciół.

1. Kamizelka

Nie każdy pies potrzebuje dodatkowego zabezpieczenia przed zimnem, jednak zawsze można zaopatrzyć się w ubranko, które da mu ochronę przed wiatrem, deszczem oraz zagrożeniami ze strony samochodów czy innych pojazdów. Jaskrawy kolor kubraczka pozwoli zauważyć futrzaka ze sporej odległości. Zazwyczaj kamizelki dostępne są w różnych rozmiarach, można więc dopasować je zarówno do masywnych psów, jak i tych bardzo małych.

2. Buda dla psa

Twój pies uwielbia spędzać czas w ogrodzie, ale nie ma w nim własnego kąta, w którym mógłby odpocząć? Rozwiązaniem będzie buda dla psa (gotowe modele dostępne są m.in. w sklepie https://www.naszezoo.pl/pl/c/Buda-dla-psa/185). Ochroni ona przed upałami, mrozem czy deszczem, a także zapewni miejsce na odpoczynek. W takim schronieniu pies powinien mieć zawsze świeżą wodę oraz kilka zabawek!

3. Torebka dla opiekuna

Ciekawym rozwiązaniem jest miniaturowy plecak-torba dla właściciela psiaka. Podzielono ją na dwie przegrody – w jednej można schować pieniądze, klucze czy telefon, a w drugiej torebkę z psimi nieczystościami (specjalne filtry chronią przed uwalnianiem się brzydkich zapachów). To świetne rozwiązanie, kiedy w pobliżu nie ma kosza, do którego można by wyrzucić taką torebkę. Co więcej, wyposażona została ona także w dyspenser na woreczki do usuwania nieczystości.

4. Przyjazny kaganiec

Już samo słowo „kaganiec” często kojarzy się negatywnie – z agresywnym i brutalnym psem. Każdy właściciel czworonoga wie jednak, że kaganiec to obowiązek w miejscach publicznych. Daje on ochronę nie tylko innym ludziom, ale także pupilowi (np. zabezpiecza go przed zjedzeniem czegoś znalezionego przypadkowo w trawie). Na szczęście nie trzeba decydować się na tradycyjny i źle kojarzący się ochraniacz, ponieważ na rynku występują już jego „przyjaźniejsze” wersje. Jedną z nich jest materiałowy kaganiec, który jest wygodniejszy dla pupila, lepiej wygląda, a ponadto daje pełną ochronę.

5. Monitorowanie aktywności

Gadżet ten pozwala na kontrolę psa przez całą dobę. Można sprawdzać jego aktywność, wyznaczać mu nowe cele i monitorować jego postępy za pomocą aplikacji mobilnych. To świetna propozycja dla tych, którzy pragną podtrzymać wagę pupila lub pomóc mu pozbyć się kilku zbędnych kilogramów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.