4 prawdy o pracy modelki

4 prawdy o pracy modelki

Fot: Victoria’s Secret

Modelka to wymarzony zawód wielu młodych dziewczyn. Która nie chciałaby nosić cały czas ubrań od najważniejszych projektantów, podróżować po świecie i zarabiać miliony? Rzeczywistość pracy modelki jest jednak inna.

Trudne warunki

Jeśli myślisz, że taka praca to nieustające pasmo przyjęć i życia w luksusie, jesteś w błędzie. To jedynie dodatek do zawodu. Praca modelki to głównie żmudne sesje zdjęciowe, niekiedy bardzo trudne. Nic przyjemnego wisieć na drzewie w kostiumie kąpielowym, gdy temperatura powietrza dochodzi zaledwie do 10 stopni Celsjusza.

Nie pracują od 9:00 do 17:00

Ani od 8:00 do 16:00. W zawodzie modelki nie istnieje coś takiego jak unormowane godziny pracy. Stawiają się na planie o 3 nad ranem, albo pracują 12 godzin w niedzielę. Wszystko, aby zrobić jak najlepsze zdjęcia. Dodaj to tego kilka godzin na charakteryzację i wiesz od razu, jak ciężka to praca.

Nie zawsze pracują za pieniądze

Większości z nas wydaje się, że modelki zarabiają grube miliony. To prawda, ale dotyczy tylko kilku, najbardziej znanych modelek. Większość z nich, zwłaszcza te, które dopiero budują swoje portfolio i pozycję zawodową, zgadza się pracować w sesji za darmo, lub w zamian za zdjęcia czy ubrania.

Martwią się przebarwieniami, cellulitem czy rozstępami

Nie są doskonałe, a na sesji i wybiegach muszą takie udawać. Wiele jednak otwarcie mówi, że codziennie walczy z defektami urody; cellulitem, rozstępami czy trądzikiem, tak jak reszta kobiet na świecie. Często też narzekają na ustawiczny łupież. To wynik nadmiernej ilości kosmetyków do stylizacji włosów. Są pod stałą presją. Im mniej będą doskonalsze, tym będą miały mniej zleceń.

Jest też dobra strona bycia modelką. Nikt tak jak one szybko się nie pakuje. W tym zawodzie bywa, że dostajesz zlecenie i za dwie godziny musisz być gotowa do wyjazdu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.