Jak bezpiecznie korzystać z basenu

Jak bezpiecznie korzystać z basenu

Fot: Photogenica

Zasady korzystania z basenu publicznego nie dla wszystkich są jasne. Tymczasem wystarczy przestrzegać kilku zasad, żeby kąpiel była dla wszystkich bezpieczna i przyjemna.

Weź prysznic przed kąpielą

Opłucz ciało pod prysznicem. Tak jest po prostu higieniczniej. Woda w basenie jest regularnie filtrowana, ale pełne czyszczenie zajmuje (w zależności od wielkości obiektu) nawet 10 godzin!

Nie biegaj

To nie fanaberia ratowników, ale ostrzeżenie. Na mokrych płytkach naprawdę łatwo się poślizgnąć i przewrócić.

Nie chodź boso po płytkach

Gdy jesteś poza wodą, zakładaj klapki albo gumowe buty. Chronią przed poślizgiem.

Weź prysznic po kąpieli

W ten sposób zmyjesz z ciała chlor. Starannie obmyj stopy i dokładnie osusz je ręcznikiem. To pomoże uchronić je przed grzybicą.

Słuchaj ratownika

Za każdym razem kiedy słyszysz gwizdek, skoncentruj się i rozeznaj w sytuacji. Ratownik gwiżdże nie dla swojej przyjemności, tylko gdy widzi niebezpieczną sytuację.

Uważaj na innych

Szanuj innych pływających. Pilnuj prawostronnej strony ruchu za zjeżdżalniach czy torach wodnych. Kiedy dopłyniesz do końca toru i chcesz zrobić sobie przerwę, przesuń się tak, aby zrobić miejsce napływającym osobom.

Oceniaj swoje umiejętności

Na basenach tory często podzielone są na te do pływania rekreacyjnego i te do pływania szybkiego. Wybierz ten, który bardziej pasuje do twoich umiejętności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.