3 rzeczy, które stymulują wzrost paznokci

3 rzeczy, które stymulują wzrost paznokci

Fot: Shutterstock

Co robić, aby paznokcie szybciej rosły? Poznaj trzy domowe sposoby, które stymulują ich wzrost.

Czosnek

Czosnek to jeden z sojuszników paznokci. Pierwszy sposób: rozgnieć jeden duży lub dwa małe ząbki czosnku i nałóż je na paznokcie. Poczekaj 10 minut i umyj dokładnie ręce. Drugi sposób: rozgnieć ząbek czosnku i włóż go do garnka z ½ szklanki wody. Zagotuj. Zdejmij garnek z ognia, poczekaj aż wystygnie, dodaj łyżkę stołową soku z cytryny. Wymieszaj składniki i przelej je do czystej buteleczki. Codziennie przed pójściem spać smaruj mieszanką paznokcie. Sposób trzeci: rozgnieciony ząbek możesz też dodać do lakieru do paznokci. By nim malować płytki, musisz tydzień odczekać, aż drobinki opadną na dół.

Skrzyp polny

Dzięki dużej zawartości krzemionki skrzyp dobrze wpływa na włosy, skórę i właśnie paznokcie. Suszony skrzyp polny kupisz choćby przez Internet. Łyżeczkę ziela zalej gorącą wodą. Gdy wystygnie, zamocz paznokcie i poczekaj 15 minut. Powtarzaj proces kilka razy w tygodniu.

Mleko z cytryną

Wymieszaj1/2 szklanki pełnotłustego mleka z sokiem z 1 cytryny. Zanurz paznokcie i poczekaj 15 minut. Powtarzaj kurację przynajmniej 3 razy w tygodniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.