3 pomysły na niebanalną dekorację stołu

niebanalne dekoracje stołu, sztućce

©seqoya/Bank zdjęć Photogenica

Złożone w trójkąt serwetki lub gotowe tekstylne „kieszonki” to rozwiązania wygodne, ale trochę opatrzone. A przecież sztućce dają nam wiele dekoratorskich możliwości – wystarczy kilka drobiazgów i odrobina fantazji!

 

ZAJRZYJ DO SZUFLADY

Wstążki, sznurki, tasiemki – wszystkie one mogą być ozdobą. Ważne, by dobrać rodzaj dodatku do charakteru przyjęcia. Rocznice ślubu, święta czy jubileusze seniorów rodu wymagają więcej tradycyjnej, powściągliwej elegancji. Tu sprawdzą się atłasowe lub jedwabne wstążki i aksamitki. Przewiąż sztućce jedną z nich i to wystarczy; w prostocie kryje się najwięcej szyku. Przy mniej formalnych okazjach możesz użyć wiązki rafii, grubej włóczki w kilku kolorach, a nawet sznurka z włókien konopnych, jutowych lub kokosowych. Inspirująca może być także wycieczka do pasmanterii.

Jak udekorować stół. Dekoracja stołu, sztućce

©karandaev/Bank zdjęć Photogenica

 

sztućce

©Daxiao_Productions/ Bank zdjęć Photogenica

 

ZAJRZYJ DO OGRODU

Przyroda to genialna dekoratorka. Przyjrzyj się trawom z własnego ogrodu lub z okolicy; nawet te najpospolitsze – proso, owies czy tymotka łąkowa – mają piękne, pełne misternych detali kwiatostany. Pojedyncze źdźbło, „dowiązane” do sztućców cienkim surowym sznurkiem, może wyglądać równie ciekawie, jak kompozycja kilku różnych odmian. Warto zasuszyć je na zapas, pamiętając o tym, by powiesić trawy kwiatostanami w dół, w umiarkowanie ciepłym, przewiewnym miejscu, najlepiej zaciemnionym, bo przechowywane w pełnym świetle szybciej utracą kolory.

sztućce

©egal/Bank zdjęć Photogenica

 

sztućce, kwiaty

©seqoya/Bank zdjęć Photogenica

 

ZAJRZYJ DO SZKATUŁKI

Sztućce – zwłaszcza stare lub klasycznie stylizowane – doskonale komponują się z biżuterią. Korale, bransolety, sznury pereł mogą posłużyć jako oryginalne obrączki. Kompozycja zyska na malowniczości, jeśli wcześniej owiniesz widelec, łyżkę i nóż serwetką. Biżuteryjne ozdoby powinno łączyć estetyczne pokrewieństwo. Perły nie znajdą wspólnego języka z drewnianymi koralikami, a kryształki – z imitującą koral masą plastyczną. Ale „klejnoty” nie muszą pochodzić z jednego kompletu; pewna różnorodność nie zaszkodzi. Sprawi za to, że twój stół będzie niepowtarzalny.

dekoracja stołu

fot. Agnieszka Rezler

 

sztućce

fot. Agnieszka Rezler

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.