3 aplikacje, które pomagają inwestować kapitał

Inwestowanie kapitału na giełdzie wymaga aktywnego śledzenia informacji płynących z różnych rynków oraz kursów akcji.

Ze względu na coraz większą dynamikę rynków z całego świata i większą liczbę notowanych spółek, inwestorzy korzystają z aplikacji na smartfona, dzięki którym w dowolnej chwili mogą sprawdzić kursy posiadanych akcji. Oto 3 polecane aplikacje dla inwestorów giełdowych.

1. GPW

Aplikacja Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych pozwala sprawdzić notowania WIG20, a także pozostałych indeksów, akcji i obligacji. Aplikacja przedstawia notowania z rynku głównego, NewConnect i Catalyst, dzięki czemu inwestor na bieżąco śledzi informacje o każdej interesującej go spółce. GPW dostarcza informacji o każdej ze spółek – istnieje możliwość sprawdzania raportów ESPI. Dodatkowo zakładka Moja Giełda pozwala śledzić aktywa z własnego portfela inwestycyjnego. Aplikacja działa szybko i stabilnie, a przejrzysta kolorystyka pozwala w ciągu kilku sekund ocenić prawidłowo sytuację na warszawskim parkiecie.

2. Notowania Mobilne 3

Notowania Mobilne 3 to aplikacja, dzięki której inwestorzy na bieżąco śledzą zmiany kursów akcji. Kursy sprawdza się na żywo, a możliwość wykupienia abonamentu u producenta rozszerza możliwości aplikacji. W wersji demo korzysta się z podstawowych funkcji, które pozwalają śledzić najważniejsze informacji z giełdy i w pełni wystarczają dla mniej wymagających inwestorów. Notowania są przestawiane w przejrzystej formie, a wykresy można konfigurować na różne sposoby, w zależności od własnych preferencji. Dla inwestorów korzystających z analizy technicznej przygotowano funkcje dodawania pod i nad wykresem średnich kroczących oraz RSI. Inwestorzy mogą również sprawdzać ogólne statystyki sesji, w których znajdują się informacje o największych wzrostach i spadkach. Dodatkowo rozbudowana zakładka Pomoc ułatwia poruszanie się po Notowaniach Mobilnych 3 początkującym użytkownikom. Dla osób korzystających z tabletów przygotowano siostrzaną aplikację Notowania Mobilne 3 MAX. Aby bezpiecznie korzystać z aplikacji, warto pamiętać o ubezpieczeniu smartfona – mobile phone insurance chroni inwestora między innymi przed skutkami nieautoryzowanego użycia telefonu.

3. Bloomberg Business

Aplikacja jest największym na świecie serwisem, poświęconym w pełni biznesowi i finansom. Przejrzysta aplikacja mobilna dostarcza najświeższe informacje z 45 branż – polityki, surowców, energii, finansów, technologii itd. Dostarczane informacje są w pełni spersonalizowane, dzięki czemu inwestor skupia się wyłącznie na sprawdzaniu newsów, które są istotne dla posiadanego przez niego kapitału.


artykuł sponsorowany

fot. pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.