Jak wybrać szlafrok i dlaczego warto go posiadać?

Zastanawiając się nad tym, jakie są najbardziej praktyczne elementy garderoby, które mogą znaleźć się w naszej szafie, oprócz tak oczywistych jak spodnie i T-shirty, warto uwzględnić szlafroki. Choć korzystamy z nich głównie w zimowe wieczory to i latem potrafią całkiem dobrze uzupełnić wieczorną stylizację w postaci bielizny do spania.

Zwłaszcza po kąpieli żałujemy, że jeszcze nie nabyliśmy dla siebie szlafroka, który pozwoliłby nam się odpowiednio zrelaksować i ogrzać. Czasem oczywiście ktoś może nie widzieć sensu w takiej inwestycji. Innym razem zostajemy przytłoczeni możliwościami wyboru i nie potrafimy go sprawnie dokonać, więc odpuszczamy sobie zakup. Na co warto zatem zwrócić uwagę kupując szlafrok? Już śpieszymy z odpowiedzią.

Dlaczego może to być dobra inwestycja?

Jeśli nadal wahacie się, czy kupić szlafrok, to ten akapit jest dla was. Być może nawet nie zdawaliście sobie sprawy z kilku faktów i zalet tego elementu garderoby, którego historia sięga w zasadzie łaźni publicznych… w starożytnym Rzymie, czy też Chinach. Nie to jest jednak najważniejsze. Profity z jego posiadania to między innymi:
– komfort podczas wieczornego relaksu przed TV i porannej, pierwszej kawy,
– idealny dla kobiet spodziewających się dziecka,
– duża gama materiałów i fasonów, które sprawiają, że można wybrać model odpowiedni do pory roku, w której zamierzamy go używać,
– dobra alternatywa dla ręcznika po kąpieli.

Jaki materiał wybrać?

To, z czego będzie wykonany szlafrok, który kupimy, jest najbardziej newralgicznym punktem w całej decyzji. Jakość oraz wygoda kryjące się za materiałem sprawiają, że używając tego elementu garderoby odczuwa się pełną satysfakcję. Wpływ na wybór surowca, z którego będzie on uszyty, ma oczywiście pora roku oraz indywidualne odczucia, gdyż niektórzy, niezależnie od pogody, lubią lub muszą dla zachowania komfortu wręcz otulać się cieplejszymi ubraniami. Dobrze by było, gdyby materiał, który wybierzemy, był również wytrzymały, gdyż zapewne nie raz szlafrok trafi do prania przy codziennym użytkowaniu. Co więc wybrać? Na zimę grube i ciepłe modele frotte lub bawełniane, na lato mikromodal lub inny zwiewny i oddychający materiał.

Jaki fason będzie najlepszy?

Fason szlafroka winno wybierać się w ścisłym powiązaniu z celem, jaki przyświeca nam podczas jego zakupu. Do czego będzie on głównie potrzebny swojej użytkowniczce? Na to pytanie każdy musi sobie odpowiedzieć indywidualnie. Jeśli ma to być jedynie element podkreślający kobiecą urodę i kuszący partnera do miłego spędzenia wspólnego wieczoru, to zdecydowanie lepiej wybrać elegancką, cienką i lekko przykrótką wersję szlafroka. Do użytku codziennego, w domu lub hotelu będzie zaś lepszy tradycyjny i nieco grubszy fason – pamiętajmy jednak, że nie jest to piżama, więc szlafrok powinien być dopasowany do figury, a nie zbyt duży (zwłaszcza jeśli chodzi o modele dla kobiet). Warto również rozważyć fakt, iż niektóre modele mają kieszenie, a inne nie. Praktyczny charakter domowego szlafroka jest równie ważny co wygląd, więc pominięcie tego szczegółu mogłoby zmniejszyć satysfakcję z inwestycji.

O szlafrok trzeba dbać?

By jak najdłużej cieszyć się z zakupu szlafroka idealnego, warto znać kilka zasad, które pozwalają utrzymać go w idealnym stanie przez jak najdłuższy czas. Zaliczają się do nich:
– pierwsze pranie przed użyciem (chodzi o wypłukanie substancji chemicznych oraz o obudzenie chłonności materiału),
– użycie łagodnych detergentów,
– rezygnacja lub ograniczenie płynów do płukania,
– dokładne stosowanie się do zaleceń producenta (np. jeśli chodzi o możliwość suszenia lub nie w suszarce automatycznej).
Kolor, długość i wzornictwo zostawiamy waszej decyzji i gustowi.

Za cenne wskazówki dziękujemy portalowi Coemi.pl


fot. materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.