6 błędów przy regulacji brwi

6 błędów przy regulacji brwi

Fot: Photogenica

Brwi mają być naturalne, gęste, szerokie. Mimo wszystko wymagają jednak naszej interwencji. Jakich błędów nie popełniać przy regulacji brwi.

Zmiana kształtu

Regulując brwi, podążaj za naturalnym łukiem. Poprawiaj, nie zmieniaj. Modne brwi mają być maksymalnie naturalne.

Zbyt mocna regulacja

Nie wyrywaj zbyt wiele włosków. Nie zostawiaj cienkich łuków, które nadają twarzy karykaturalny wygląd.

Zbyt częsta regulacja

Sięgasz po pęsetę co kilka dni, czasem regulujesz brwi nawet codziennie. To najprostsza droga do zaburzenia naturalnego kształtu brwi – przy takiej częstotliwości wcale niełatwo ocenić, czy usuwasz włoski, które naprawdę są zbędne, czy te, które określają i podtrzymują naturalny łuk brwi. Reguluj brwi raz na dwa, trzy tygodnie – taka częstotliwość da znacznie lepsze rezultaty.

Kontroluj się

Jeśli pochylasz się zbyt blisko tafli lustra, nie jesteś w stanie ocenić kształtu brwi. W efekcie po wyrwaniu włosków, może się okazać, że brwi straciły ładny kształt. Dlatego kontroluj, co robisz, nim wyrwiesz następnego włoska.

Wyrywanie włosków w złym kierunku

Pamiętaj, aby zawsze wyrywać włoski zgodnie z kierunkiem ich wzrostu, inaczej możesz uszkodzić mieszki włosowe. Brwi przestaną odrastać albo będą rosły nie w tym kierunku, co trzeba.

Używasz złej pęsety

Dobra pęseta chwyta włoski i nie puszcza ich przy szarpnięciu. Używając złej pęsety nie dość, że się męczysz przy regulacji i nie osiągasz zamierzonego celu, to jeszcze podrażniasz skórę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.